Kummalla on arvokkaampi osakesalkku - sinulla vai isälläsi?
Minulla on kun juuri verrattiin. Aikaisemmin isällä ollut arvokkaampi.
Kommentit (18)
Isällä. Ei tarvi vertailla tietääkseni.
Isäni osakesalkku on aivan taivaallinen. Maallista hallinnoi leskiäitini.
Minulla, osakkeita on muutaman tonnin arvosta. Isällä ei tietääkseni ole ollenkaan.
Minulla. Isäni on kuollut, mutta ei hänellä ollut osakkeita eläessäänkään.
Mulla kai, eipä olla vertailtu, tosin isällä ja äidillä on yhteinen salkku.
Pitää vissiin verrata. Luulen että isällä on enemmän, koska hän jatkuvasti tekee pienehköjä lisähankintoja.
Isälläni on isompi osakesalkku. Mulla on muuten enemmän varallisuutta.
Minulla varmaankin. En ainakaan tiedä, että isälläni olisi osakevarallisuutta, jollei asunto-osaketta lasketa.
Isällä oli isompi siihen saakka kun perin sen. Olen jotenkin ylpeä siitä, että salkkuni vanhin sijoitus on Nordean osakkeet, jotka eräs nuori mies kerran sai yo-lahjaksi. Ne olivat silloin hienolle paperille painettuja Kansallis-Osake-Pankin osakkeita, ja miehestä tuli sittemmin isäni. Aina kun joku alkaa väittää osakesijoittamista pelaamiseksi, kerron tällä esimerkillä, millainen hektinen peluri itse olen.
Minulla. Isälläni ei ole mikäänlaista osakesalkkua.
Isälläni. Minun osakesalkkuni on minikokoinen (arvo ehkä pari tonnia yht, tai en itse asiassa edes tiedä) ja lahja isältäni joskus kymmenen vuotta sitten.
Minulla koska luultavasti isälläni ei ole osakesalkkua.
Mutta onneksi miehelläni on isoin...osakesalkku ;)
[quote author="Vierailija" time="20.12.2013 klo 19:14"]
Minulla koska luultavasti isälläni ei ole osakesalkkua.
Mutta onneksi miehelläni on isoin...osakesalkku ;)
[/quote]Miksi on onnellisempaa, että miehelläsi on suurempi sijoitusvarallisuus kuin itselläsi?
isän, viime vuonna pääomatuloja 132 000 euroa mut osakesalkun tämänhetkistä arvoa en kyllä tiedä, oman salkkuni arvo oli eilen rapiat 60 000 euroa
Neljätoista viittasi hillittömän hassunhauskasti miehensä hirvittävän suureen penikseen.
[quote author="Vierailija" time="20.12.2013 klo 19:32"]
Neljätoista viittasi hillittömän hassunhauskasti miehensä hirvittävän suureen penikseen.
[/quote]14:sta miehen peenis on siis isompi kuin hänellä itsellään ja hänen isällään? Hauskaa.
Minulla on isompi. Kävi niin että nykyinen mieheni sai innostuksen tarttumaan ensiksi minuun ja pari vuotta minun jälkeen isäkin innostui. Tosin melko varovaisesti. Isä on vähän sellainen pankkitilille säästäjä.
Minulla on isommat "kassit" kuin isälläni...:)