Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
09.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhön olisi syytä kiinnittää silläkin perällä jo huomiota tieverkoston kuntoon!

Vierailija
2/5 |
09.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä päin kutsuissa lukee aina, että "Ilmoita numeroon 12345 jos et pääse tulemaan sekä mahdolliset allergiat". On toiminut ainakin minun tietääkseni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
09.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensähän kutsussa on vastauspyyntö. Toisaalta nykyään ollaan niin vaativia lahjojen suhteen, että sekin vaikuttaa. Jos on kolme lasta ja jokainen saa kymmenkunta kutsua vuodessa ja aina pitää olla vähintään kympin lahja, niin luulenpa, että osa kutsuista ihan rahan vuoksi jätetään väliin. Ja sit juhlissa on tarjolla joku yliäklö teemakakku ja Prisman irtokarkkilaatikko täynnä E-koodi - lötkyjä. 

Vierailija
4/5 |
09.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta kun moni odottaa vielä, että kutsusta ja rsvp:stä huolimatta pitää vielä ERIKSEEN soittaa perään ja kysellä, tuletteko vai ette (eihän heidän ylhäisyyksilleen ole soveliasta itse muistaa soittaa sovittuun päivämäärään mennessä). Tästä kävin vääntöä yhden av-mamman kanssa...ihmiset ovat niin typeriä ja välinpitämättömiä, että aivoihin sattuu.

Vierailija
5/5 |
09.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ainakin ostan lahjoja valmiiksi varastoon alennusmyynneistä. Nytkin ostin Tiimarin loppuunmyynnistä Hot Wheels autoja ja Hama-helmisettejä ovh lähellä 10€ ja siitä -50%. Kotoa löytyy aina muutama lahja valmiina, joista lapsi saa valita mitä viedään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan viisi