Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Päälakinuttura - miksi?

Vierailija
19.11.2013 |

Siinä ei ole mitään söpöä tai kaunista kun aikuinen nainen leikkii Pikku-Myytä työpaikalla. Se näyttää ainoastaan tosi mauttomalta. Mikä niissä nutturoissa on pointtina? Kai ne ovat muotia kun harkintakyvyttömät vaan tekee perässä jos joku Sarah Jessica jossain rapakon takana on tehnyt edeltä... Mun mielestä ne näyttää tosi urpolta.

Mitä mieltä sinä olet? Kuulutko päälakisätöksen harrastajiin? Jos, niin miksi?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niillä saa puolipitkän tai polkkatukan otsahiukset pois silmiltä Paljon varmemmin ja helpommin kuin esim pinneillä (jotka ei pysy kumarrellessa jos on vähänkään paksummst hiukset) tai pannoilla (jotka näyttävät vanhemmalla naisella vielä naurettavammilta) Eikä se mitään pikkumyytä esitä, vaan kasarilookia.

Vierailija
2/4 |
19.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kuulu niihin jotka harrastavat päälakinutturaa, mutta se on minustakin vain ruma ja tekee naisen kuin naisen epäedullisen näköiseski. Nuttura takaraivolla on klassinen, mutta tuo näyttää tosiaan Pikku Myyltä. Monesti vielä näkee että hiukset ovat hieman likaiset (ehkä helpompi laittaa kuin puhtaisiin) ja pään sivut ovat "hius urilla". 
Ja anteeksi kun sanon tämän, vähänkään pyöreät, teille se ei tosiaankaan sovi. Kasvonne tuntuvat vain pyöristyvän entisestään kun väsäätte sen pyramidin päänne yläpuolelle.
:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

no jopa on taas jollakin hermo kireällä. Se nyt varmaan on yhdentekevää, millainen nuttura tai kalju tai muu on jollakin. 70 vuoden päästä teistäkin jokainen mätänee matojen syömänä', joten se nyt on aivan sama, miten tukkaansa pitää.

 

Joskus kun lukee tätä palstaa, ihmettelee, että miten vitussa ihmisiä voi ahdistaa niin pienet asiaa. Kuinka hukkaanheitettyä elämää ihmiset viettää.

 

t. nainen, kenellä vasta hiukset kasvaa takaisin syöpähoitojen jälkeen

Vierailija
4/4 |
19.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kalju on paljon kauniimpi kuin päälakinuttura. Ja joo, taidan lihottaa itseni 300-kiloiseksi ja vetää nutturan päähän jokaiseen ilmansuuntaan sojottamaan ja mennä tonttutyttöpornoiluvetimissä torin laidalle, koska 70 vuoden päästä kasvan jo horsmaa eikä kukaan muista kuitenkaan miltä olen näyttänyt.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä yhdeksän