Mikä idea nimetä koira vilmaksi, kun
Koiran omistajan siskon nimi on vilma. Ei kovin välkkyä!!!??? 🤣
Kommentit (14)
Mä joudun selittelemään tyttären eläinten nimivalintoja naapureille. Kun ylätalossa asui Erkki, kaniinin nimi oli Erkki. Nyt kun ylätalossa asuu Kari, on tyttären koira nimeltään Kari. Vai että sattumaa?
En voi ymmärtää et koiran nimeks annetaan ihmisen nimi. Koiran nimeksi käy Musti, Turre tai Toosa.
Mitä sinulle kuuluu muiden ihmisten koirien nimet? Onpa aika tylsä elämä ap:lla jos tällaisesta pitää tuohtua.
Vierailija kirjoitti:
En voi ymmärtää et koiran nimeks annetaan ihmisen nimi. Koiran nimeksi käy Musti, Turre tai Toosa.
Whaaaaat!?!?
Anteeks, mut Toosa? Siis onko jonkun koiran nimi Toosa? Oisko sille kaveriksi toinen rakki nimeltään Vehje?
Mua huvitti, kun vuosia sitten eräs tuttu antoi koiralleen saman nimen, minkä miehensä sisko antoi vauvalleen. Aivan kuin olisi vihjaillut sillä, että se on elukan nimi eikä sovi ihmiselle 😂 nimi oli/on Timi.
Mä haaveilen hauvavauvasta ja antaisin sen nimeksi just Vilma. Pitäisi saada vaan nuorin lapsi vaipoista ainakin nyt ensin. Hyvä nimi, annan silti vaikka sisko nyt pyöräyttäisikin Vilma-vauvan.
Onpa taas outoa, miksei koiralla voisi olla ihmisten nimiä? Tai sama nimi kuin jollain tutulla? Jokainen koiranomistaja rakastaa koiraansa, joten ei se mitään vinoilua voi olla vaan ystäbällinen ele, että ovat kaimoja.
Kiitos illan nauruista. Toosa, mikä huikea nimi koiralle.
Jos koira muistuttaa kivasti sitä siskoa, niin ei kai siinä mittään vikaa.
Vierailija kirjoitti:
Kiitos illan nauruista. Toosa, mikä huikea nimi koiralle.
Je lehmätkin lentää.
Ei ole mitään järkeä, mä ainakin nimesin koirani itseni mukaan. Olemme molemmat Jarmoja.