Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauva ei itke nälkää, mutta on selvästi nälkäinen..

Vierailija
31.10.2013 |

5,5 kk ikäinen lapsi meillä. Ennen aina itkenyt nälän merkiksi, ei ole kyllä jäänyt epäselväksi mikä hänellä on hätänä.. Aiemmin syönyt 3 tunnin välein, nyt syö vähän milloin sattuu ja pitkän aikavälin ollessa kyllä huutaa nälkää. Tulee huoli että meinaako syödä ollenkaan kun 5 tuntia saattaa mennä ennenkuin kuuluu inahdus siitä, että ruokaa olis saatava..

Tänäänkään ei ilmoitellut nälästä, aamulla söi 8 aikaan.. Yhdeltä otin tuttipullon käteen ja menin vauvan viereen istumaan, suu aukesi heti! Ja kamala hotkiminen :O

En enää ymmärrä koska pitäis syöttää.. Kun sanotaan että älä syötä jos ei ole nälkäisen oloinen. Mutta silti maistuu hyvin ja syö hyvällä ruokahalulla maidot, vaikka ei ole nälkäisen oloinen... Huutaa vain sitten kun on todella todella nälkäinen.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli siis nälkäisyyden huomaa vasta, kun tulee sen ruuan kanssa viereen :D Ojentaa tuttipulloa, niin suorastaan repii sen itselleen

 

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yhdeksän