Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Syökää kanaa

Vierailija
24.10.2013 |

Nugettien ällöttävän sisällön paljastanut tutkija pelkää lasten puolesta

http://www.iltalehti.fi/ruoka/2013100717578440_ru.shtml

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensimmäisen tutkimuskohteen sisällöstä nimittäin vain puolet oli varsinaista kananlihaa. Loppuosa oli muista osista, muun muassa rasvasta, verisuonista ja hermoista, tehty sekoitus. Toisenkaan nugetin sisältö ei mieltä ylentänyt, sillä lihaa siitä löytyi vain noin 40 prosenttia.

Vierailija
2/4 |
24.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omien sanojensa mukaan tohtori deShazo halusi vain muistuttaa, "ettei kaikki hyvältä maistuva ole ihmiselle hyväksi".

- [Nugetit] ovat oikeastaan kanan sivutuote, jossa on paljon kolesterolia, suolaa, sokeria ja rasvaa ja joka on hyvin epäterveellinen valinta.

Erityisen huolissaan hän kertoo olevansa lapsista. Tutkija paljasti omien lastenlastensakin "anelevan" niitä jatkuvasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko kana sama asia kuin proileri?

T. sivistynyt ulko suomalainen

Vierailija
4/4 |
24.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nykyinen tehotuotettu kananliha ei ole mitenkään terveellistä, Kana ei saa luontaista ravintoaan lainkaan. Kanakin on osiltaan lihansyöjä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi yhdeksän