Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Virpi Kätkä valmisteli Tauskin jättämistä vuosia

Vierailija
20.10.2013 |

Ilonassa kaunis Virpi kertoo, miten vuosikymmenien perhe-helveltistä lähteminen vihdoin tuli todeksi. Hän valmisteli lähtöä kaksi vuotta.

Hän keräsi rahaa turvakseen, sillä Taunon tuntien hän tiesi, että mitään tukea tai apua yksin selviämiselle ei olisi tiedossa. Lähinnä päinvastoin kuten on nähty.

Virpi myi omaisuuttaan, astioita, tavaroita huutiksessa ja lopulta lähtiessään ei ottanut juuri mitään mukaansa.

 

Kun rääkätty, alistettu, nöyryytetty, moneen kertaan petetty ja pahoinpidelty vaimo vihdoin kokoaa itsestään jotain voimia ja vihdoin lähtee, niin alkaa Taunolta itku ja valitus ja riitely ja haukkuminen.

 

Tauno esittää komeaa ja hauskaa seuramiestä ja perheeisää, mutta pakottaa vaimonsa itkien polvilleen lattialle pyytämään anteeksi. Järisyttävän riidan syyksi riittää, että kinkun rasva alkaa käryämään kuumassa uunissa ja siten herättää Taiteilijan.

 

Raskasta, raskasta elämää eikä oikeastaan elämää ollenkaan. Avun haastattelussa Virpi kertoi, että keskittyi täysillä vain ja ainoastaan perheeseensä, eikä hänellä ollut MITÄÄN elämää sen ulkopuolella. Toiveena että jos hän yrittää kaikkensa, muuttuisi liittokin siedettäväksi.

Juuei muuttunut ei.

 

Hienoa, että hän jaksoi lähteä. Monissa kuvissa hän on näyttänyt todella väsyneeltä ja jotenkin tärähtäneeltä. Samoin kun olen nähnyt häntä kaupungilla Taunolle kuskina. Taunolle on huikka maistunut, vaimolle sitä ei sallittu.

 

Nyt sitten mies vaatii, että lapset hänelle. Millä lihaksilla ja millä järjestelyillä oikein onnistuisi tämmöinen.? Kyllä Tauskin pitää ensin hoitaa alkoholiongelmansa täysin pois. Eli raitistua ja sitoutua siihen kokonaan. Ei voi antaa lapsia muuten hänen hoitoonsa.

 

Ihmettelen, että kuka on tehnyt Vrpistä useita lastensuojeluilmoituksia? Ex-mieskö? Vai kuka?

Pikkukaupungin Naantalin sossukaan ei saa ihan parhaita pisteitä.

Toivon todella että Tauski jättäisi Virpin jo rauhaan. Kaikissa Virpin haastatteluissa tehdään selväksi miten loppuun hänet ajettiin ja miten onneton liitto oli. Miksi jatkaa sellaista?

 

Tauskille kauhia häpiä että tuli jätetyksi kun on naistenmies olevinaan, mutta totuus tulee aina ilmi. Ei auta mikkään tässäkään tapauksessa. Naantalilaiset vois kertoa enemmmänkin tuosta pahoinvoinnnista.

 

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
20.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kukakohan niiitä ilmoituksia tekisi.. olisiko Tosimies Taukki. Narsku mikä narsku

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kaksi