Tossa hevinaiskeskustelussa mainittiin fetish-kuvat
Ootteko te törmännyt tavallisten naisten fetish- ym kuviin esim. facebookissa? Minkälainen nainen (paitsi hevarin rouva) hakeutuu tämmöisiin kuviin?
Kommentit (4)
fetish-kuva on aika miten sen nyt sanoisi... huvittava ilmaisu.
Siis jollain voi olla ihan viattoman näköinen kuva jossa istuu pyjama päällä ja karvatöpööset jalsaa, ja se onkin sitten fetish-kuva koska tällä naisella on karva-fetissi, kukaan ei vaan tiedä siitä.
Jollain voi olla tuoli-fetissi, eikä kenenkään mielestä siinä on mitään outoa että naisella on fb:ssä kuvia missä istuu erilaisten tuolien päällä.
No, näillä fetish-kuvilla nyt taidetaan tarkoittaa niittejä ja nahkaa, eikö jooko?
Sellaisiin vaatteisiin nyt vain on hauskaa joskus pukeutua, ilman mitään kummempia fetissejä.
Miksi hevarin niitti-nahka-asut ovat jotenkin paheksuttavampia sitten kuin "taviksen" miniminibikinikuvat?
Fetish-kuvilla tarkotetaan ehkä Qumman tyylisiä kuvia. Alastomuutta, sidontaa, leikkimistä bdsm-elementeillä,.. Vai mitä ap tarkoittaa?
Olen itse gootti (vaikka kolmen lapsen äiti ja onnellisesti avioliitossa!) ja moni kuvaaja on pyytänyt kuviin malliksi. Olisihan se varmasti kiva kokemus, mutta ei mulla taida rohkeus riittää.
En ole törmännyt moisiin kuviin. En, vaikka liikun hevari -ja goottipiireissä.