Soinin mielestä Venäjä on oikeassa
ja Greenpeacen aktivisteja ei pidä kohdella silkkihansikkain, vaan juuri sellaisina merirosvoina ja terroristeina kuin he ovat.
Kommentit (6)
Nyt muuten lähtee hautala! Tästä se ei enää keplottele.
[quote author="Vierailija" time="09.10.2013 klo 14:30"]Nyt muuten lähtee hautala! Tästä se ei enää keplottele.[/quote]
Hah. Juttu joko vaietaan unohduksiin, tai sitteh ei mene kuin pari vuotta ja taas on ehdolla niin kuin mitään ei olisi tapahtunut.
Ei poliitikot enää ota vastuutaa tekemisistään. Katainen, Urpiainen, Hautala, Niinistö... Kaikki perseilee ja jatkaa itsekkäästi virassaan vaikka tietäisivät, että oikea teko olisi ottaa joku osaavampi ja asiallisempi ihminen heidän paikalle.
Näin vihervasemmistolaisena harmittaa, että persuilla joitain hyviä ideoita mutta en ikinä äänestäisi heitä koska hehän vihaavat sellaisia ihmisiä kuin minä. Vihaavat myös ympäristöä, luonnonsuojelua, homoja, tasa-arvoa, maailmanrauhaa. Se on puolue joka perustuu katkeruuteen ja kostomentaliteettiin.
Niin?
Suurin osa kansasta taitaa olla tätä mieltä. Suurin osa maailman ihmisistä taitaisi olla tätä mieltä, jos heiltä asiasta kysyttäisiin ja kerrottaisiin keissin tausta.