Millaisia kokemuksia Ähtärin eläinpuistosta?
Ollaan näillä näkymin huomenna suuntaamassa kohta 2v4kk:n ikäisen tytön kanssa Ähtärin eläinpuistoon ja haluaisin kuulla kokemuksianne paikasta. Kiinnostiko lapsia ja minkä ikäisistä lapsista kyse? Millaiset ruokailu- ja vaipanvaihtomahdollisuudet? Näihin mm. kaipaan vastauksia, mutta kaikennäköiset vinkit ja kokemukset erittäin tervetulleita!
Kommentit (4)
Ruokaa saa kyllä ja vaipan vaihdettua. :)
Kuopus oli alle 2 v kun käytiin ekan kerran, ja silloin jo tykkäsi. Joku kirjoitti, että karhut saattavat nukkua, mutta me olemme pari viime kertaa osuneet paikalle karhujen ruokinta-aikaan. Se on ollut hauskaa katseltavaa. Portilta saa läpyskän, jossa eri eläinten ruokinta-ajat on mainittu.
3
Mulle jäi vaan hirvee olo sieltä kun toissavuonna oltiin ja siellä luikerteli kyykäärme siellä kävelypolulla ja sit semmonen parivuotias pojanveitikka alko ottaa sitä " kivaa pikku matoa" kiinni...Onneks vanhemmat huomas tilanteen....huh ku säikähin, mutta muuten mukavat muistot!!
ja puolivälissä. Karhut saattavat nukkua. Paarmoja on.