Kun mm. USAn oikeusministeriön ja Jordan Petersonin mielestä intersektionaalinen feminismi ja ihmisten suosiminen esim. rodun perusteella johtaa negatiiviisin seurauksiin yhteiskunnassa niin
pitäisikö meidän ainakin ottaa huomioon mahdollisuus, että asia todellakin on niin? Ja, että ehkeipä sellaisessa ole mitään järkeä, eikä ole koskaan ollutkaan.
“There is no such thing as a nice form of race discrimination,” said Assistant Attorney General Eric Dreiband for the Civil Rights Division. “Unlawfully dividing Americans into racial and ethnic blocs fosters stereotypes, bitterness, and division. It is past time for American institutions to recognize that all people should be treated with decency and respect and without unlawful regard to the color of their skin.
https://www.justice.gov/opa/pr/justice-department-finds-yale-illegally-…
Se johtaa vain tällaiseen vastakkainasetteluun.
https://twitter.com/mariaohisalo/status/1276159301124579328
Ja mihin niin kovasti tarvitaan feminismiä jos jo nyt nainen on "työmarkkinoiden arvojärjestyksen huipulla"
Laitoit liikaa kamaa yhteen aloitukseen. Ei kukaan jaksa katsoa viittä linkkiä, jotka eivät ole edes ihan samaa asiaa.