tosi juttu onkin.Poliisikuulusteluissa joku joka oli ollut
kahdeksannella kuulla raskaana oli saanut keskenmenon ja synnyttänyt kuolleen vauvan poliisin tunteja kestäneen ahdistavan kuulustelun jälkeen.Raskaana olevalle naiselle ei tarjottu edes vettä.Kyse oli jostain kaverin tekemistä jutuista ja poliisi ei uskonut ettei nainen tiennyt asiasta mitään.Tähän pitäisi tulla lakiin muutos etteivät poliisit ahdistelisi raskaana olevia naisia.Aika sairasta touhua.Säälittää vauvan takia.
Kommentit (6)
Naisilla on kaikenmoisia erivapauksia jo ennestään ja nyt siis raskaan olevaa naista ei saisi poliisi kuulustella?
LOL, herää nyt jo reaalimaailmaan pahvi!
Tietenkään viranomaisen toiminta ei saa kenenkään terveyttä vaaraantaa, mutta oikeusvaltiossa jokaisen on oltava lain edessä yhdenvertainen. Olipa raskaana tai ei.
Joopa joo. Kahdeksannella kuulla ei enää saada keskenmenoa vaan synnytetään.
Porvoo...
Tekisit edes erilaisia kirjoitusvirheitä kun kommentoit omaa viestiäsi...
kuule,ihan oikeustapaus on ollut tää ap:n kirjoittama juttu.Enempiä en palajasta asiasta.
[quote author="Vierailija" time="23.08.2013 klo 22:04"]
kuule,ihan oikeustapaus on ollut tää ap:n kirjoittama juttu.Enempiä en palajasta asiasta.
[/quote]
Kuule, oikeustapaukset ovat julkisia. Voit huoleti paljastaa... tai siis "paljastaa".
Ne poliisit on ihan sikoja.Ei niitä kiinnosta ollenkaan onko joku raskaana vai ei.Itse välttelen poliisilaitosta koko ajan.