Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Oulun Pitsasta työtä-malli valtakunnalliseksi työllistämishankkeeksi?

Vierailija
15.08.2020 |

Otetaan lisää lukutaidottomia ulkomaalaisia miehiä jotka eivät koskaan ole tehneet ruokaa, annetaan heille starttiraha kebap pitseriaan, he palkkaavat lait. tomat siirto. laiset ja suomalaiset työttömät tarjoilijoiksi ja kokiksi. Näin Oulussa on toimittu alusta asti näiden kanssa ja pitsan hinta on tullut ryminällä alas. Tämä kannattaa ottaa valtakunnalliseksi malliksi.
Oulussa saa lounasaikaan pitsan 2. 50 euroa, limsat, salaatit, kaupunki tukee niin valtavasti pitsa-alaa että pitsasta ja pitsan kaltaisista piirakoista on tullut selvästi halvin ruoka Oulussa. Jotka pelkää ulkkiksia niin täysin kaikki tehdään suomalaisten toimesta noissa paikoissa, vain se pomo porras on tulijamiehiä.
Tämä voi jopa tuoda Suomeen pitsa turismia kun valtio subventio valtavan halvaksi elintarviikkeet joissa nimellisesti on mukana sodasta paenneita kaikkein heikompia.
Meillä koko perhe kokoontuu näihin uhripitserioihin kuten niitä nimitetään, kahdesti päivässä vähintään ja usein iltapalalle, kaupassa ei käydä enää oikeastaan ollenkaan ja ruokakulut tipahtaneet kolmasosaan meidän perheellä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla