Uskotko, että ABBA esiintyy vielä kerran kaikki yhdessä jossain tilaisuudessa?
Toivotko? Paljonko olisit valmis maksamaan lipusta? Minä ehkä 500e. Joo, olin ja olen Abba-fani :)
Kommentit (11)
En usko. Se voisi olla kyölä hauskaa, mutta ei se tule tapahtumaan. Välirikot on niin pahoja ja ne ukot on niin rahan perään.
No jos kerta rahan perään ovat, niin siitä esiintymisestähän vois pyytää vaikka miljardin.
Ei esiinny. Kummatkin miespuoliset jäsenet ovat hyvin painokkaasti sanoneet, että eivät enää ikinä esiinny yhdessä ABBAna, ja hyvä niin. Abba oli loistava, mutta sitä ei tarvitse enää koota uudelleen. Miehet ovat hyvin varakkaita musikaaleista saamien tulojen takia, Agnetha elää mukavasti ja Annifrid on aatelinen (Princess Reuss, Countess of Plauen). Annifrid on 67-vuotias, Agnetha 63, Björn 68 ja Benny 66.
[quote author="Vierailija" time="27.07.2013 klo 21:25"]
En usko. Se voisi olla kyölä hauskaa, mutta ei se tule tapahtumaan. Välirikot on niin pahoja ja ne ukot on niin rahan perään.
[/quote]
Niiden ukkojen ei tarvitse olla rahan perään eikä koota Abbaa uudelleen, koska niille tulee muutenkin rahaa ovista ja ikkunoista musikaalien ja sävellystensä takia.
Jossain yhden kerran. Vaikka euroviisuissa (odotin sitä tänä keväänä) tai jossain hyväntekeväisyysjutussa, jos kohde olisi tarpeeksi tärkeä. Olisi se niin ihanaa saada sitten lippukin k.o. tilaisuuteen. Itkisin, hyppisin ja huutaisin, vaikka olen jo isoäiti-iässä ;-D
Pidetään ne loistavat muistot eikä hinguta iäkkäitä ihmisiä enää yhteen. He kaikki voivat ja tekevät hyväntekeväisyyttä monin eri tavoin ja avustavat tärkeitä kohteita. Ei siihen tarvita enää mitään yhteisesiintymistä. Rikkain Abbalaisista on Benny Andersson, jonka omaisuus on n. 140 miljoonaa euroa. Muilla vähän vähemmän, mutta riittävästi.
Veikkasin, että olisivat esiintyneet prinsessa Victorian häissä, mutta ei.. Enää en usko, että koskaan ovat yhdessä lavalla.
Victorian kruunajaiset voisi olla tilaisuus, jossa esiintyisivät. Ihan ilmaiseksi.
Tuskin esiintyvät, vaikka eihän sitä koskaan tiedä.
[quote author="Vierailija" time="27.07.2013 klo 22:04"]
Victorian kruunajaiset voisi olla tilaisuus, jossa esiintyisivät. Ihan ilmaiseksi.
[/quote]
Tai sitten monarkiasta luopumis -juhlissa. En kuitenkaan usko. Varmaan ABBA tuottaa paremmin kun eivät esiinny.
Luin juuri abba-"elämäkerran"ja siitä käy hyvin ilmi, miten haluttomia erityisesti naiset ovat esiintymään enää yhdessä. Rahastakaan ei kellään ole pulaa, joten tosi epätodennäköistä on.