Nutrilettkuuri aloitettu!! Huhhuh
Eka päivä melkein pulkassa. Kauhee nälkä!!!!
Onko muita? Olis kiva saada tsemppiseuraa. Tai jos oot onnistunut nutraamalla niin kehu tässä? :)))
Voi kun tämä nyt onnistuis. Tarkoitus olisi jatkaa tätä nyt ensin 8pv ja sitten mietin, että jaksaako tätä jatkaa...
Kommentit (4)
Kun pääset alkuun niin kannattaa jatkaa. Se alku on aina vaikeita.
Laihdutin itse aikoinani nutriletilla melkein kymmenen kiloa. Silloin meitä oli täällä vauva-palstalla iso ryhmä ja kaikki tiputtivat painoa, kuka enemmän kuka vähemmän. Itse olin siinä vähitenpudottaneiden ryhmässä.
Mielestäni nutraus on hyvä alku. Sillä saa viikossakin vatsalaukkua pienemmäksi ja mielihaluja karistetuksi. Kun ensimmäinen viikko takana niin helposti menee pari seuraavaakin viikkoa. Vaatii vain tahdonvoimaa ja tietenkin ympäristöltä/ perheeltä suotuisaa ilmapiiriä.
(= turha mennä nutrilettien kanssa vieraisille jos isäntäväen tarkoitus grillata ja nauttia viineistä jne. Siinähän tekee kiusaa niin itselleen kuin isäntäväelle ja muille vieraille. Sen vuoksi en aloitakaan nutrausta vielä ;) Vasta elokuussa kun lapset lähtevät kuluun.)
Tsempiä sinulle!
Joo kestä vaan vielä päivä tai pari niin se huono olo ja nälkä katoaa, kun kroppa menee ketoosiin! Oon itse nyt nutreilla 12. päivää ja olo on todella hyvä, ei minkäänlaista nälkää. Painoa on pudonnut 6 kg, josta toki osa alun poistuneita nesteitä.
Minusta on loistava idea tämä nutraus - itse pudotin painoa ruokavaliolla ja liikunnalla pitkään ja tuskaannuin hitauteen, vaivalla sain 0,5 kg viikossa pois ja siihenkin täytyi kärsiä nälkää jo. Mutta ketoosi on laihduttajan oiva apu, kun nälkää ei ole vaikka syö 550 kcal päivässä :)
Toinen päivä puolessa... :) Kyllä tämä tästä. OHO nelonen - 12pv. Voi kun jaksaisin mäkin jatkaa tuon kahdeksan jälkeen. Tsemiä!
-ap
No, en varmasti tartu noihin. Kuntoilen ja syön oikein. Turhaa rahan haaskausta koko nutri.