Montako kirjaa olet lukenut kesän aikana?
Itsellä on mennyt neljä romaania ja yksi tietokirja. Viides romaani on kesken.
Kommentit (32)
En ole pitänyt kirjaa. Ehkä pari luettua ja viisi kuunneltua?
En yhtään. 😅 Havahduin tuossa yksi päivä, etten ole lukenut mitään *vuosiin* (muuta kuin nettijuttuja).
Pitäisi kai yrittää sitäkin harrastusta herätellä, josko vaikka ihan ostaisi muutaman kirjan...
Kymmenkunta romaania ja kaksi väitöskirjan käsikirjoitusta. Jälkimmäiset useampaan kertaan.
Bookbeatista 21, kirjastosta 2 ja paperikirjoja 1.
Paperikirjoja varmaan joku neljäkymmentä.
Kuunnellut 21, kohta 22 ( kuuntelen tänään marjareissulla loppuun), lukenut 4 e-kirjaa ja 7 painettua kirjaa.
Osallistuin Helmet-lukuhaasteeseen, se tuli jokunen viikko sitten loppuun. Suosittelen fb-ryhmää vaikka et osallistuisikaan. Sieltä saa mainioita lukuvinkkejä. Ja on äärettömän hyvähenkinen ryhmä.
Nelisen tiiliskiven kokoista järkälettä. Yritän päästä someaddiktiosta eroon ja pyrkinyt korvaamaan sitä lukemalla. Hyvin on toiminut, vaikka välillä tulee vielä sometettua.
Vierailija kirjoitti:
Nelisen tiiliskive6n kokoista järkälettä. Yritän päästä someaddiktiosta eroon ja pyrkinyt korvaamaan sitä lukemalla. Hyvin on toiminut, vaikka välillä tulee vielä sometettua.
Lukeminen kyllä vierrottaa tehokkaasti somesta.
Noin 300 sivua yhdestä 900s kirjasta.
5 kirjaa. N 3000-3500 sivua!olivat paksuja kirjoja n 500-800 sivua /kirja
En yhtään varmaan vuoteen.
Ei vaan pysty keskittymään lukemiseen.
Olen kuunnellut 8 kirjaa, 5 tietokirjoja ja tosi mielenkiintoisia, 3 elämäntarinoita. Lukemaan en ehdi.
6 kirjaa. Olen ihan ylpeä itsestäni, kun näistä monet olivat aika paksuja. Esim Ferranten Napoli sarjan kaksi ensimmäistä osaa.
Kuuntelen töissä ollessani äänikirjoja ja kesän aikana on mennyt ehkä 5-6 kirjaa.
Kaksi luettu, yksi kuunneltu. Pidän enemmän lukemisesta. Kuunnellessa joudun peruuttamaan aika usein, kun havahdun, että missäs nyt mennään.
Vuoden alusta olen 2 kirjaa lukenut, 9 kuunnellut. Nyt on kaksi kuuntelua ja yksi luku kirja kesken.