Mitäköhän miehellä on meneillään erään naikkosen kanssa...?
Huomasin kerran että se oli kommentoinut facebookissa yhtä juttua miehen seinällä ja ihan muuten vaan kysyin että kukas tuo on,kun suurimman osan miehen fb-kavereista kuitenkin tunnen/tiedän.Meni vaikeaksi ja jotenkin sen näki naamasta että nyt ns.narahti.
Nainen ei ole edes tältä paikkakunnalta ja katsoin miehen puhelimesta että siellä on sen naisen numero tallennettuna..mitään ei varmaan myönnä vaikka kysyisinkin..huoh jos sillä nyt on säätöä sen kanssa tai jotain :( Meillä on pieni vauvakin ja silti esim seksiä ollut ihan kivasti ja muutenkin kaikki ok,tai niin luulin ainakin.
Kommentit (17)
Tuskin yhtään mitään. Miksei kukaan saisi kommentoida miehesi Fb:ssä mitään? Todennäköisesti vain tavallista ystävällisyyttä.
Minun mies on sellainen sosiaalinen ihminen ja moikkailee kaikkia. Ärsyttää naiset, jotka alkaa kehitellä vaikka mitä draamaa tyyliin, se moikkas sitä ja sitä ja näin ja näin. Kyllä sillä on varmaan ihan semmoset ja tämmöset jutut mielessä.
no ei ole. Tiedän, koska olen tuntenut mieheni jo yli 10 vuotta.
Aika noloa mennä tutkimaan toisen puhelinta.
Sattoimennämyös vaikeaksi,koska tietääsunolevan mustasukkaista sorttia?
Yllättävän moni mies ajattelee, että kuneikerro sitä viatonta juttua (tyyliin,tapasin entisen nispuolisen koulukaverin jkävimme kahvilla), niin sitten ei tule draamaakaan. Tajuamatta sitä, ettänäyttää paljon pahemmalt, kun puoliso kuuleekinjostain muualta siitä kahvittelusta. Ja toki miehen logiikalla hän oli oikeassa salatessaan kahvittelun, koska sanomistahan siitä tuli xD
vaikka olisit tuntenut miehes 40 v se voi pettää
miehillä on kumma tapa pönkittää egoaan ja miehisyyttään ja haluttavuuttaan naistuttavuuksilla, joista useinkaan ei uskalla mainita puolisolleen koska omassakin päässään tietää että säätöä on kunhan ei jää kiinni. nauttivat siitä huomiosta mitä saavat näiltä viattomilta tutuilta mutta eivät asiasta uskalla mitään puhua kun eivät voi myöntää että ovat flirtti päällä liikenteessä. Siitä "vahingossa lipsahtavat" sitten syvemmälle ja kappas vaan kun vieras salainen nainen on niin jännittävä ja kaikessa paremman tuntuinen kuin se kotona vauvaa hoitava mamma, no se tuttavan kanssa ei tarvi elää saman katon alla toki se tuntuu paremmalta.. huoh, sitten jäädään kiinni kun vahinko on jo tehty. ole varovainen ja pyydä rehellisyyttä.
Valitettavasti niin totta.
[quote author="Vierailija" time="28.06.2013 klo 12:36"]
vaikka olisit tuntenut miehes 40 v se voi pettää
[/quote]
Joo eipä tuo mitään myöntänyt ainakaan,suuttui vaan...että enpä ole sen viisaampi edelleenkään.ap
[quote author="Vierailija" time="28.06.2013 klo 12:36"]
vaikka olisit tuntenut miehes 40 v se voi pettää
[/quote]No just. Onpa sulla synkkä kuva miehistä :D
No saa kai mieskin elää..en ikin menisi tutkimaan toisen puhelinta, naurettavaa aikuiselta ihmiseltä! Eiköhän paras ohje ole, elä ja anna toisen elää..jos on mennäkseen niin menee mitä siitä ruikuttamaan!
En silloin siis tutkinut puhelinta mitenkään salaa vaan olin ottamassa yhtä numeroa jota mulla ei ollut,mies siis oli paikalla silloin.Mutta mitä hittoa se sen naisen numerolla tekee? Sitä tässä hieman ihmettelen.ap
No veikkaisin, että jos suuttu, niin on jotain salattavaa. Muutenhan ois voinu kertoa, että mistä kyse, eikä vetää palkoa nokkaan.
Mitäs jos sillä on vaan sellainen puhelin, joka automaattisesti synkkaa facebookin numerot?
Miksi ei kerro, kuka tämä tuttavuus on? Työkaveri, harrastuskaveri vai mikä? Kai nyt joku syy täytyy löytyä, jos numerokin on puhelimessa. Itselle olisi täysin selvä, että jotain on menossa, jos tulisi joku uusi naisystävä "jostain vaan", jolle ei olisi mitään työ- tai harrastusstatusta.
joo jotain salattavaa on selkeästi, jos suuttuu. Sehän on tunnetusti sen merkki! Koita nyt saada ukkos puhumaan tai soita sille naiselle. Tunnetko siis naisen?
monesti jos "tulee tunne" niin omissa tuntemuksissa on perää... älä nyt ukkoa vielä pihalle potkaise, mutta selvitä mistä on kysymys.. ihmisiähän tässä kaikki ollaan.
Joillakin naisilla voi olla se "tunne" ihan jatkuvasti että miehellä on peliä toisen naisen kanssa. Tervehditään kaupan kassaa niin varmasti on käynyt panemassa. Jos et kuulu em. naisryhmään vaan sinulla on suurinpiirtein ensimmäistä kertaa tuo "tunne" parisuhteenne aika, uskon että siinä on jotain perää.
Älä kuitenkaan vielä revi pelihousuja ja järjestä kolmatta maailmansotaa. Voi olla että ilmassa on ollut vain pientä ihastusta ja saattoihan olla että mies säikähti kun kysyit asiasta. Ei välttämättä johda yhtään mihinkään, varsinkaan kun nainen asuu muualla. Odottele kaikessa rauhassa miten tilanne etenee ja ota uudestaan puheeksi jos näyttää että on edennyt.
Omalla kohdalla sattui niin että oltuame 8 vuotta yhdessä mieheni kanssa, hän vaikutti ihastuneen erääseen työkaveriinsa. Yleensä oli puhunut työkaverista näiden ammattinimikkeillä, tyyliin siivooja, meidän toimari, talousjohtaja jne. Ainoastaan niistä työkavereista puhui nimillä jotka itsekin olin tavannut. Sitten yht'äkkiä alkoi puhua yhdestä naispuolisesta työkaverista nimellä, olkoot vaikka Taina. Illat jaaritteli siitä miten oli puhunut Tainan kanssa siitä ja tästä (ei työasioista). Mulle ei missään vaiheessa selvinnyt mitä tuo Taina teki työpaikalla, oliko siivooja, sihteeri vai mikä.
Kerroin miehelle suoraan epäilyksistäni ja meni aika hiljaiseksi. Sai sanottua että turhia olen kuvitellut, ei ole ihastunut, ovat vain hyviä työkavereita. Sen jälkeen ei kuitenkaan enää puhunut Tainasta yhtä paljoa. Joskus mainitsi mutta selvästi harvemmin. Jonkun ajan kuluttua lopetti puhumisen naisesta kokonaan. Uskon edelleen (vuosien jälkeen) että mieheni oli ihastunut mutta ajoissa puuttuminen sai tajuamaan mitä on pelissä. Tai no, saattoihan olla että heillä oli pidemmällekin edennyttä juttua. Epäilen kuitenkin koska mitään muita muutoksia ei ollut kuin jatkuva puhuminen Tainasta ja sen päättyminen. Luulisi että muitakin merkkejä olisi ollut jos olisi pettänyt.
Eikö kellään ole kokemusta vastaavasta?
Pakko tivata asiasta jahka mies tulee kotiin,jotenkin on vaan sellainen "tunne" tästä :(
Tulen sitten kertomaan mitä se sanoi..ap