Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

8v Muumimaailmaan?

Vierailija
17.06.2013 |

Onko 8-vuotiaalle enää mitään kivaa Muumimaailmassa vai onko pienempien paikka?

 

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
17.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

minusta on kyllä pienempien paikka

Vierailija
2/5 |
17.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

No meidän silloin 8v ainakin viihtyi kun käytiin pari kesää sitten :). nhan se kiehtova ympäristönä vaikka ei enää tunnukaan että muumit olisi "oikeita". Riippuu tietysti lapsesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
17.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän 7v. haluaisi mennä tänäkin vuonna, vaikka itse ajattelin, että on jo ohittanut muumimaailma iän. Eli riippuu täysin lapsesta. Ja meidän lapset taitaa yhdistää retken muutenkin kivaan kesäpäivään, tehdään Naantalissa aina paljon muutakin kivaa ja jäädään yöksi. Ehkä siksikin haluavat mennä joka vuosi;) Parhaiten toimii varmasti 3-5-vuotiaille, mutta kyllähän siellä viihtyy vauvat ja vähän vanhemmat lapsetkin.

Vierailija
4/5 |
17.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me ollaan oltu kolmena vuonna peräkkäin, lapsi nyt 4 v (täyttää siis syksyllä 5) ja haluaisi vieläkin mennä. Ei ole kova Muumi-fani ollenkaan, kotona ei leiki muumeilla eikä juuri katso niitä ohjelmiakaan. Mutta onhan se varmasta paikkana mukava, paljon kivaa touhuamista ja ne Muumit on varmasti myös jänniä. Viime vuonna oltiin siellä koko aukioloaika, sanoin lapselle, että nyt ollaan ja nautitaan, jos ensi vuonna mennään johonkin muuhun paikkaan. Nyt kyllä näyttäää siltä, että sinne Muumien luo taas täytyy mennä, sen verran monta kertaa siitä on puhuttu ja kyselty. Mutta ei siinä, onhan se aikuisellekin kiva paikka. Ja Naantalihan on aivan ihana :)

Mitä tulee tohon 8 vuotiaaseen, niin varmasti riippuu ihan lapsesta, viihtyykö- Paljon siellä on kyllä erilaista tekemistä, joten uskon, että viihtyisi.

Vierailija
5/5 |
17.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksista!

Tyttömme haluaisi sinne mennä, joten taidamme kesällä käydä. Vielä kun muumit kiinnostaa :)

 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi seitsemän