Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Facebook ja blogi

Vierailija
31.05.2013 |

Perustin just blogilleni FB-sivun, mutta mitä ihmettä, en pääse sen kautta etsimään muita profiileita ja siten tykkäämään niistä. Siinä ei siis ole sitä hakuvaihtoehtoa ollenkaan. Miksi ihmeessä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuitenkin joidenkin blogien ja vastaavien FB-sivuilla niitä tykkäyksiä on, joten jotenkin ne ovat päässeet niitä tekemään. Avautuuko se mahdollisuus, kun sivustalla on tarpeeksi tykkääjiä vai oliko se joku vanha mahdollisuus, joka sittemmin on poistettu?

ap

Vierailija
2/3 |
31.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä tuohon vastausta, mutta miksi perustit facebook-sivun? Onko blogillasi kuinka monta lukijaa? Ihmettelen vain, miksi nykyään se blogi pitää sinne facebookkiin laittaa, vaikka lukijoita olisi alle sata. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lukijoita on viitisensataa päivässä, Google-raadissa n. 150. Bloglovinissa vähän alle 100. Lukija pyysi, että laittaisin blogin Facebookiin, jotta voisi seurata sitä kautta. Ja mitäpä en lukijoiden iloksi tekisi, varsinkin kun ei siitä nyt sen isompaa vaivaa ollut. Tuota tykkäysjuttua vain jäin ihmettelemään, mutta eipä siitä näy tietoa olevan edes av:lla.


ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi seitsemän