Hitto mua ällöttää mun sairaan paksut reidet ja lantio
2014 oli vielä oikein kiva vartalo. Muutenkin niin ruma ja vanha olo. Hyh.
Kommentit (23)
Toivottavasti olo menee pian ohi, pystyt näkemään myös hyviä puolia itsessäsi ja nauttimaan kehostasi. Oot ihan yhtä arvokas kuin kaikki muutkin ihmiset. Reisi/lantio-alueen rasvat ovat kyllä yksi saatanan keksintö nykyajan mittapuulla, mutta aikanaan juuri meidän tyyppiset kropat olivat tärkeitä lisääntymisen ja lajin säilymisen kannalta :)
Arvosta itseäsi terveellisellä ruualla ja harrasta säännöllisesti mieleisiä liikuntalajeja. Alat ensinnäkin tykkäämään enemmän itsestäni jo ihan siksi että teet hyviä ja kivoja asioita, ja kyllä se kroppakin muotoutuu kun siitä pitää huolta.
Get your ass up. Itse sain tänään tarpeekseni itsestäni. Jumppasin sitten 1,5 h kahteen otteeseen, mutta silti mies jaksaa valittaa.
Ota aurinkoa, se kaunistaa kummasti.
Mä nuorena häpesin ja inhosin mun paksuja reisiä. Ajattelin, että olen onnellinen sitten jos mulla olis hoikat tikkujalat. Jostain kohtalon oikusta aloin kuitenkin harrastaa salitreeniä. Aloin tekemään mm. kyykkyjä ja maastavetoja kunnon painoilla. Reidet kasvoivat entisestään ja varmaan muotokin muuttui lihaksen tullessa läskin rinnalle. On sitä läskiä edelleenkin, etenkin sisäreisissä mutta etu-ja takareidet on kovat. Innostuin siitä treenistä niin, että nyt koitan saada reisistä ja pepuista entistäkin paksummat ja muhkeammat. Riisiä ja kaurapuuroa kuluu päivässä hurjat määrät, samoin vähärasvaista proteiinia ja jonkin verran pähkinöitä, jotta onnistun reisien kasvatus-projektissani. Toki myös monta salitreeniä viikossa.
Ei ehkä ap:ta lohduta, mutta ala treenaaman sillä ajatuksella, että haluat vahvistaa ja voimistaa reisiäsi. Kun tiedät olevasi vahva, ei paksut reidet haittaa yhtään! Päinvastoin, niistä voi olla oikein iloinen!
Mulla ei mies valita ja liikun kyllä päivittäin. Ruokaa vaan pitäisi syödä vähemmän.
Sullahan on oikein hyvä twerkkaus-vartalo. Senkun alat hetkuttelemaan peppuasi musiikin tahtiin.
Ei paksuissa reisissä tai leveässä lantiossa mitään vikaa ole tosin kuin lihavassa vyötärössä.
Ottaisitko mieluummin tynnyrimahan, jos voisit valita?
Vierailija kirjoitti:
Ottaisitko mieluummin tynnyrimahan, jos voisit valita?
Tynnyrimaha on helppo piilottaa tunikan alle ja tynmyrimahoilla on usein hoikat sääret, joita on kiva kesällä esitellä.
Vierailija kirjoitti:
Paksut reidet mmmmm
Hmmmm...
Paksut reidet ja leveä lantio on just hyvät ja seksikkäät, sellainen synnyttäjän kroppa.
Vierailija kirjoitti:
Paksut reidet ja leveä lantio on just hyvät ja seksikkäät, sellainen synnyttäjän kroppa.
Ai miehellä vai?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ottaisitko mieluummin tynnyrimahan, jos voisit valita?
Tynnyrimaha on helppo piilottaa tunikan alle ja tynmyrimahoilla on usein hoikat sääret, joita on kiva kesällä esitellä.
Moni tunikamamma vaikuttaa ajattelevan näin. Vaikka leveä lantio ja täyteläisen reidet on parasta naisvartalossa.
Jahas joku tunikamuumi kävi jo alapeukuttamassa.
Mitä tynnyrimahalle sitten pitäisi tehdä, kun lihasliikkeet ei auta ja ylimääräistä rasvaa ei vatsanseudulla ole. Jos ei saa piilottaa tunikaan, niin oisko piukka napapaita tai makkarankuoripaita hyvä?
Ap, keskity niihin kohtiin, joista pidät ulkonäössäsi. Paksut reidet ja lantio on terveen merkki!
Eino Makunen kirjoitti:
Ei paksuissa reisissä tai leveässä lantiossa mitään vikaa ole tosin kuin lihavassa vyötärössä.
Onko alapeukuttajat sitä mieltä, että paksu maha on pienempi paha?
Itsekin kuvittelen että jalkani ovat paksut, vaikka käytin vain löysiä housuja.