Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hoitaja kotiin?

30.07.2008 |

Onko Suomessa olemassa lastenhoitajia, jotka tulevat perheen kotiin hoitamaan lapsia?



Itse en tiedä muuta vaihtoehtoa tähän kuin aupairit ja se ei sovi tällä hetkellä meidän elämäntilanteeseen.



Jos tällaisia palkattavia vieraita lastenhoitajia on, niin mistä sellaisen löytää? Entä paljonkohan ottavat korvausta hoitamisesta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

laita ilmoitus hoitopaikka.net sivustolle. Me laitoimme ja löysimme kotiimme lastenhoitajan kahdeksi kuukaudeksi. oli opiskelijatyttö, joka piti välivuotta. Hakijoita oli yllttävän paljonkin Suosittelen.

Vierailija
2/2 |
14.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksityisen lastenhoitajan voi saada esimerkiksi kunnan kolmiperhehoitajien kautta, ihan lehteen ilmoituksen laittamalla tai sitten mol.fi sivustolla on paljon ilmoituksia ainakin muilla yksityisillä työnantajilla. Korvaus riippuu hyvin pitkälti lasten määrästä, hoitoajasta ja hoitajan koulutuksesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla