Mulla on tylsää, keksikää tekemistä, kun jalka on kipeä
Jumppasin jo tuolijumpan ja venyttelin. En pysty tekemään käsitöitä ja lukemisessa rasittuu silmät, uudet lasit pitäisi hankkia. En tykkää elokuvista ja opiskelu ks. kohta lukeminen.
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Olitko kännissä?
En juo. Tiessä oli joku ihme kai roudan tekemä töyssy, mitä en huomannut ja ajoin vähän liian kovaa. Mustelmia vain, ei murtumia, mutta lepoa määrättiin.
Kuuntele musiikkia tai tee sitä, meditoi, lataa uusi peli puhelimeen tai koneelle, siivoa, lottoa ja katsele unelmakämppää oikotieltä, mene nukkumaan
Ristikot, sudokut löytyy myös netistä
Netflixisistä joku sarja, näihin koukahtaa helposti
Äänikirja
Tee jotain hyvää ruokaa, leivo vaikka juustokakku, tätä voi tehdä ilman uunia myös, googlaa resepti...
Luin otsikon ja aloin miettiä olenko unohtanut tehneeni sen. Nimittäin minullakin on jalka kipeänä, ja vähän tylsää nyt.
En tiedä mistä polvi kipeytyi, ollut viikon niin kipee että kävely tuskaa. Ehkä olen hypännyt pyörän päältä jotenkin koko painolla ja rusahtsnut, en tiedä.
Pitää kattella jos löytyisi jotain äänikirjoja. Leivoin tänään pullaa, mutta eihän siinä kauan mene. Huomenna teen voileipäkakun ihan vain huvikseni.
siis en pysty tekemään käsitöitä kun käsi on kipeä. Kaaduin pyörällä..