taaperoiden ulkomaanmatka ohi!
tultiin eilen ulkomailta, oltiin siis minä, kaksoset ja äitini.
lennot meni loistavasti, mukana oli rusinoita, vettä, mehua ja pipareita. pari kertaa pojat juoksi käytävää minä ja äiti perässä, mutta muuten meni matka loistavasti.
perillä oli jo tekemistä bussimatkalla hotellille,kun olivat jo väsyneitä, mutta kyllähän se meni. ja perillä menivät nukkumaan rattaisiin kun lähettiin syömään. meni kyllä reilusti yli odotusten matka, en voi kun suositella!
myöskin syöttötuolit löytyi melkein joka paikasta. ainot mikä oli ongelma oli ettei keskellä päivää voinut lähteä ulos, kun oli niin kuuma, n. 40 astetta,mutta aurinkoa otettiin sitten parvekkeella kun lapset nukkui. muuten käytiin poikien kanssa altaalla, rannalle kun ei päästy kun kerran kun hiekka oli niin pehmeää ettei vaunut kulkenut siinä.
oli kyllä älyttömän mukava reissu!!! suosittelen! pelkäsin niin kovin lähteä vilkkaden taaperoiden kanssa matkalle, mutta ihanaa se oli kaikenkaikkiaan!
Kommentit (4)
meiän vesselit täyttää tässä kuussa puoltoista!
Mekin olemme matkustaneet alusta asti paljon kaksosten ja esikoisen kanssa. Useita ulkomaan matkoja on jo takana ja aina on mennyt hienosti. Viimeksi oltiin toukokuussa Italiassa.
Kyllä matkalla on mukavaa!!!!
strega + esikoinen ja kaksoset 1 v 9 kk
Meillä on myös pelkkää hyvää sanottavana kaksosten kanssa matkailusta. Pojat kävi ekan ulkomaan matkan 10kk ikäisinä. Kyllä meitä hämmästeltiin lähipiirissä että miten nyt kahden kanssa uskallatte lähteä ja onko se lomaa ollenkaan!
Ravintolassa isot rattaat huomioitiin hyvin ja tultiin heti tekemään tilaa, pojat sai extrahuomiota jokapaikassa. Yhdessä ruokapaikassa kysyin syöttötuoleja kun pojat oli hereillä, tarjoilija sanoi että kyllä löytyy, toi meille ruuat ja nappasi pojat kainaloon ja viihdytti heitä ruokailumme ajan!
Hotellihuoneessa oli matkasängyt hotellin puolesta ja usein kannoimme toisen sängyn parvekkeelle varjoisaan nurkkaan " leikkipaikaksi" .
Rannalla käytiin joka päivä päikkäreiden aikaan. Ostimme puhallettavan altaan jossa pojat sai viettää rantalomaa muiden ottaessa aurinkoa. Nyt ollaan lähdössa uudelle matkalle elokuussa, pojat täyttää tässä kuussa 1,5v.
Suosittelen lämpimästi kaikille, jos kerran kotona pärjää tuplien kanssa ja vielä kaikki kotihommat päälle, niin miksei sitte lomalla!
Hei ja kiitos, että kerroit onnistuneesta matkastanne. Tähän asti olen lukenut vain " älä lähde ulkomaille kaksosten kanssa" -juttuja.
Minkä ikäiset kaksosesi ovat?
Harkitaan tässä ensi talvena reissuun lähtöä, sillon meidän natiaiset ovat 1,5-vuotiaita. Ajattelin, ettei silloin vielä ole uhmaikä iskenyt, mutta ehkä vähän järkeä päässä :)
mukavaa kesän jatkoa!