Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kas, join neljännen oluen keskiviikkona

Vierailija
06.05.2020 |

Ja mieheni kommentoi ilkeästi. Mielestäni määrä oli ok, kun olen huomenissa etätöissä, mutta jotenkin rupesi ottamaan pattiin. Olen nainen, en saa vai miten se nyt ois?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saa silloin tällöin, kunhan ei tule tavaksi. Siitä tavasta on nimittäin ikävä päästä eroon. Puhun siis kokemuksesta.

Opiskeluaikaan oli pikkuperjantai eli keskiviikko, jolloin oli isoja bileitä. Lisäksi tuli käytyä viihteellä pe tai la kavereiden kanssa ja usein pikkutissuttelua toisena päivänä. Kun pääsin töihin, jätin moiset hullutukset. Viikonloppuisin muutamat ja viikolla ei mitään.

Jossain vaiheessa siirryin töihin, jossa asuin viikot toisella paikkakunnalla kuin mieheni. Tosi usein tuli ostettua muutama saunaolut tai lenkkisiideri. Jossain vaiheessa aloin laskea niitä pulloja/tölkkejä ja totesin, että saattaa mennä viikossa (ma-to välillä siis) jopa 10 tölkkiä/pulloa. Ei enää mikään pikkumäärä. Viikonloppuisin tuli otettua harvoin, mutta sitäkin runsaammin silloin kun otti. Kun sain työpaikan taas kotipaikkakunnalta, tissuttelutavasta oli tosi vaikea päästä eroon. Heti kun kävin lenkillä, aivot alkoi jo huutaa, että käy ostamassa pari palauttavaa. Sama saunan jälkeen. Nyt olen vakaasti päättänyt, että viikolla ei yhtään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä yhdeksän