Onko Linnanmäellä sopivia laitteita 2 vuotiaille?
Kommentit (6)
Ostettiin pojalle minihupiranneke. Poika kävi seuraavissa laitteissa: Rekkaralli, Maisemajuna, Rumpukaruselli, Vankkuripyörä.
Ihan ehdoton ykkönen oli Rekkaralli, siihen olisi pitänyt päästä heti uudestaan. Muista ei niin kauheasti piitannut. Poika rakastaa myös niitä kolikolla toimivia formula-autoja yms.
Ollaan nyt pari kertaa käyty ja otettu lapselle se minihupi-ranneke ja kyllä se on " hintansa haukkunut" . Suosikkeja on ollut karuselli, hepparata ja kotkot-juna, niissä on käyty monta kertaa/päivä=)
osaa varmaan parhaiten vastata kysymykseen!
Meidän tyttö kävi viime kesänä vauvahupitarralla neljässä laitteessa ja tänä kesänä (1v3kk) samoissa ja on ollut molemmilla kerroilla aivan innoissaan.
mm. Hevosrata, kuumailmapallo, rumpukaruselli, juna
aikuinen saa mennä lapsensa mukana ilmaiseksi.
vedenrajassa polskiminen... Kyllä noista huvipuistojen laitteista pystyy nauttimaan sitten vähän vanhempanakin, ainakin meidän kohta 5v on ihan inskinä vielä näistä " pikkuisten" laitteista.