VAIN KORONAIMMUUNIT KEVÄÄN 2020 LAKKIAISIIN? Myös vanhemmat paikalle. Kaikki eivät valitettavasti pääse. :(
Olisiko mahdollista, että vain koronaimmuunit ylioppilaat ja vanhemmat päästettäisiin koulujen lakkiaisjuhliin?
Omakannasta tuloste positiivisesta virus- tai vasta-ainetestistä ja paperi yhdessä henkilöllisyystodistuksen kanssa näytetään ovella.
Kommentit (13)
Kukaan ei kuole siihen, ettei saa järjestää ylioppilasrituaaleja ja osallistua niihin perinteisen aikataulun mukaisesti. Koronaan saattaa kyllä kuolla. Kyllä te jaksatte odottaa syksyynkin.
Onko tutkittua tietoa teidän immuniteetista ja sen pysyvyydestä?
Luuletko että noita olisi missään koulussa muutamaa enempää? Eihän oikein missään alueella ole testatusti sairastanut edes 1% väestöstä.
Hahahahhaaaaa missäköhän ne rupeaa järjestämään lakkiaisia parille henkilölle. Joissakin lukioissa ei taida olla ainuttakaan koronan sairastanutta.
Kyllähän noita immuuneja löytyy, kun asiasta kuultuaan kaikki kirjoittaneet sukulaisineen ryntäävät vasta-ainetestiin ja hups: Ai mä olenkin sairastanut koronan!!!
Jos vasta-ainetesti tehtäisiin tällä viikolla, Uudenmaan lakkiaisiin pääsisi n. 300 000 ihmistä.
Niin, mitä niistä muista, kunhan minä ja minun perheeni ja sukuni sinne pääsee.
Ne koronaimmuunit kuulemma tartuttaa tautia tehokkaammin kuin muut.
Minusta taas ehkä olisi siistiä jos olisin koronaylioppilas. Kukaan ei muista vuoden 2019 lakkiaisia, eivätkä ne eroa vuoden 2018 tai 2017 jne lakkiaisista, mutta aika harva voi kiikkustuolissa kertoa mitä tapahtui omille ylioppiasjuhlille. Omassa elämässäni ylioppilasjuhlat ovat loppupeleissä olleet aika merkityksettömät, mutta tämän kevään ylioppilailla riittää tulevausuudessakin kerrottavaa tuleville sukupolville.
Höpöhöpö.
Kyllä ne lahjarahat säästyy vierailta tänä vuonna.
Eikä tarvitse juhlavaatteitskaan hommata.