Saako jollain toimenpiteellä nostettua suupieliä? Näytän koko ajan vihaiselta
Koska suupielet kääntyvät alaspäin ihan siis luonnostaan, mutta valuvat iän myötä entistä enemmän alas. Ei voi hymyilläkään koko aikaa. Jos ilmeeni on ihan neutraali, muut tulkitsevat minut vihaiseksi. Ärsyttää.
Kommentit (20)
Mulla oli sama ongelma mutta sitten tuli ero ja löysin uuden naisen. Nyt suupielet ovat aina ylöspäin. Kiitos sinulle joka paransit suipieleni.
Kyllä se nyt vaan on paras hymyillä ja vetää nuttura niin korkealle, että koko naama nousee. Halvin kasvojenkohotus koskaan.
Pistoksilla voi hoitaa. Mutta ole tarkkana tekijän kanssa, että tulee hyvää jälkeä.
Kyllä plastiikkakirurgi tuohon pystyy, mutta siitähän ei ole mitään takuita että lopputulos ei näyttäisi karmealta.
Ehkä voit selittää välillä asiaa (jos toinen on fiksu ja tajuaa). Tai olla muuten ystävällinen /neutraali. Toinen huomaa ettet ole vihainen. Kaikille ei kannata edes selittää, jos ei olla pidemmässä tekemisessä.
Hymyile. Ilmainen ja helppo. Kun nyt hyvissäajoin aloitat hymyilemisen, niin sulla on suupielet ylöspäin sitten vielä ihan vanhanakin.
Vierailija kirjoitti:
Pistoksilla voi hoitaa. Mutta ole tarkkana tekijän kanssa, että tulee hyvää jälkeä.
Onko suosituksia?
Kerrostalosta ja kaupungin läheltä pois muuttaminen auttaa vaivaan n. 40%. Joukkoliikenteen vaihtaminen yksityisautoiluun saman verran. Etätöihin siirtymisellä saadaan myös 20% hoitotulos.
Vierailija kirjoitti:
Hymyile. Ilmainen ja helppo. Kun nyt hyvissäajoin aloitat hymyilemisen, niin sulla on suupielet ylöspäin sitten vielä ihan vanhanakin.
Mulla ei nouse huulipielet ylöspäin edes hymyillessä, venyvät vain sivulle ja lisäksi toinen kaartuu silloinkin hieman alaspäin.
Ja vaikka nousisivatkin, olisi aika raskasta vääntää naamaansa hymyyn väkisin alituiseen, johan ihmiset hulluna pitäisivät.
Minkäs teet.
Täyteaineilla saa. Jos katsot esim. jotain Sofia Beetä niin hänen huulensa menevät ylöspäin. Mulle on laitettu pari kertaa maltillisesti.
Om du heter Anders Mengell så hjälper det faktiskt bäst att titta på siffrorna.
Tulin kans kommentoimaan että täyteainepistoksilla saa korjattua tuota suupielien asentoa. Itsellä olisi tarkoitus mennä kans laittamaan huuliin täytettä ja samalla kertaa nostaa toista suupieltä ylöspäin pistoksilla, koska mulla on tosi epäsymmetrinen suu.
Kenenhän luo uskaltaisi mennä täyteaineita ottamaan? Pelkään ankkahuulia ja sitä en missään nimessä halua. Luonnollista lopputulosta.
Vierailija kirjoitti:
Kenenhän luo uskaltaisi mennä täyteaineita ottamaan? Pelkään ankkahuulia ja sitä en missään nimessä halua. Luonnollista lopputulosta.
Oulun alueella tai lähistöllä asuvalle voin suositella
https://www.she-oulu.fi/
Hänellä todella kauniita ja maltillisia lopputuloksia!
Filleriä vissiin vähän siihen suupielen yläkulmaan. Kysy tekijöiltä.
Niinhän mullakin, mut mitä sitten?
Jos pitävät vihaisena, niin pitäkööt.
😁