Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsi höpöttää sängyssä...

Vierailija
28.06.2006 |

Nelivuotias tuolla sängyssään odottelee unen tuloa. Höpöttää kaikenlaista. Äsken selvitti itselleen (?), mitä on olla pallo jalassa. Mistähän sen on kuullut?



Pallo jalassa tarkoittaa sitä, että kun potkaisee pienen pientä jalkapalloa huonolla kentällä, saattaa jalka lipsahtaa ja pallo voi mennä jalan sisään, koska se on niin pieni. Erityisen suuri vaara (käytti tätä ilmaisua) on silloin, jos on niiiiiiin iso jalka kuin isillä tai ukilla. Herkästi menee pallo jalkaan. Ja se menee sinne jalkaan varpaiden välistä.



Mihin katoaa lasten luovuus ja missä välissä kasvetaan ulos hullusta luovuudesta? Firmat ostaa kalliilla rahalla luovuuskoulutuksia, vaikka päiväksi luomaan uutta riittäisi muutama lapsukainen. :)

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

meilläkin on 3v alkanut yksikseen höpöttelemään ja niitä juttuja on kyllä hauska kuunnella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän seitsemän