Pojalla 17v ollut maanantaista saakka yskää ja lämpöilyä.
Oli maanantaina yskinyt sen verran työpaikalla, että lähettivät varmuuden vuoksi kotiin. Lämpöä 37,5-38 välillä. Torstaina ei enää kuumetta, mutta eilen taas nousi illasta 38 asteeseen, sama tänään. Lisäksi ollut lihassärkyä hartioissa ja jaloissa. Muuten yleiskunto normaali. Työterveydestä ovat puhelimitse jatkaneet saikkua kaksi kertaa. Huomenna pitäisi ottaa lääkäriin uudelleen yhteyttä jos vielä oireita. Tuskin kuitenkaan alkavat koronaa testailemaan.
Me muut perheessä oireettomia. Mies tekee etätöitä ja pikkuveli etäopiskelee.
Itse en etätöitä pysty tekemään ja hiukan stressaa, että voisin oireettomana tartuttaa työkaverit.
Pojalla ollut kroonista yskää 7. luokasta.asti homekoulun takia. Välillä joutuu varsinkin normi flunssan aikana käyttämään.avaavia suihkeita. Astmaa ei kuitenkaan ole, se testattu. Voisikohan tällä perusteella päästä koronatestiin?
Kommentit (4)
Tupakkayskää se on. Kuulostaa muutenkin tavalliselta nuhalta.
Ei pääse. Sinne ei pääse edes riskiryhmään kuuluva hoitaja jolla kuume 39 ja tauti kestänyt yli viikon, hoitaja työskentelee myös riskiryhmien parissa.
Tapa poikasi. Päästään yhdestä viruspesästä eroon.
Ei