Missä kaupassa/kaupoissa olet käynyt tänään?
Mulla: Lidl, Ikea, Prisma. Olisin mennyt myös vielä Tokmanniin jos olisin ollut pirteämpi.
Kommentit (38)
Terkkuja Englannista: Waitrose (ruokaa), Holland & Barrett (vitamiineja), WH Smith (toimistotarvikkeita)
Koluttiin läpi lähes kaikki Itäkeskuksen liikkeet. Montako kymmentä niitä mahtoi ollakaan?
en uskalla mennä kauppaan, koska myrsky ja korona.
En missään. Ei mitään välttämätöntä ostettavaa ja ulkona on niin hirveä ilma ettei kiinnosta lähteä huvikseen mihinkään.
Olen käynyt kaupassa noin 2 viikkoa sitten. Harkitsin mutta on niin liukasta että liian paljon riskejä kun ei ole pakko. Kohta on pakkasta taas, niin helpottaa sen suhteen.
En vielä missään, mutta ajattelin mennä Salen ilta-aleen vajaan tunnin päästä.
En missään, mutta kohta käyn K-marketista hakemassa olutta ja tupakkaa.
K-Supermarketissa ruokaostoksilla. Oli muuten todella kova tuuli mennessä, ei meinannut päästä eteenpäin. Takaisin tullessa sentään helpotti.
C&A, Reserved, Marks & Spencer, Lindex.
Lidlissä. Ostin 2 kg porkkanoita, paketin kananakkeja, kaksi sämpylää, juustonaksupussin ja tölkin colaa.
Prismassa oli pakko käydä. INHOAN käydä lauantaina kaupassa noiden saatanan lapsiperheiden takia 😡
Sellon Cittarissa ruokaostoksilla kävin.
Kävin perjantaina Sokoksen yhteydessä olevassa S-Marketissa ostamassa pieniä täydennyshankintoja viikonloppua varten kuten luumutomaatteja ja kaakaomuffinsejä eikä minulla ole syytä käydä kaupassa ennen maanantaita. Jääkaapista ja muista ruokakaapeista löytyy yllin kyllin syömistä ja monenlaista juomista kuten kurria, cocacolazeroa ja monenlaisia täystuoremehuja. En harrasta kaljoittelua. Huomenna sunnuntaina teen ison annoksen Italian pataa, jota riittää ainakin pariksi päiväksi.
Citymarketissa, Alkossa, Lidlissä, S-marketissa, toisessa Alkossa sekä kahdella kirpputorilla. Lisäksi kävin saksalaisessa verkkokaupassa ostoksilla.
M 45
en missään. tiistaina kävin s-marketissa.