On niin noloa tuo Ahteen hautajaiset
Voi keltainen lehdistö!! Mrrr! Minuutti minuutilta kerrotaan otsikoissa (auki en ole klikannut) kuka tulee milloinkin ja suuresti melkein ihmetellään kun leski suree ja tulee hautajaisiin. En tykkää sitten yhtään moisesta toiminnasta. Arvostus niin nolla kuin voi olla iltapäivälehdistö kohtaan.
Kommentit (7)
Sekä Iltalehti että IltaSanomat seuraavat hautajaisia Matti Ahteen omaisten suostumuksella.
Noin tehtiin Matinkin hautajaisissa . Kyllä lehdistö osaa. Mattia oli osattu riepotella ennenkin.
Julkisuutta rakastava leski antanut luvan. Odotan niitä kohta julkaistavia juttuja kaipuusta, ja sen jälkeen uusista suhteista.
En ole tänään iltapaskoja seuraillut myöhemmin, mutta aamulla oli jo tarjottua ja ruokaa ja valittua arkkua myöten kuvailtu kaikki yksityiskohdat. Mistäs noita muualta saataisiin kuin julkisuustyrkyltä omaiselta.
On paljon ihmisiä, ihan tavallisia suomalaisia ihmisiä, jotka muistavat Matti Ahteen poliittisen uran hyvin.
On luonnollista, että haluavat seurata hautajaisia.
Aihe jo vanha, mutta oudolta tuntui, kun uutisoitiin kirkon olleen aivan täysi.
Kallion kirkossa on 1100 istumapaikkaa, en millään usko kirkon olleen aivan täysi, vaan suomalaisittain on istuttu muutama henkilö per penkkirivi tai joku seurue omalla penkkirivillään.
Niin komppaan.