Oletko käynyt aamukävelyllä jo?
Kommentit (50)
Heräsin klo 6, mutta aamukävely jäi väliin vesisateen takia. Hki
Heräsin 6.20.
En aio mennä aamukävelylle.
Kävin vartin käpöttelyllä koiran kanssa. Oli pimeää. Nyt maistuu kahvi.
Onneksi menen tänään myöhemmin töihin.
All nighteri takana resident evil 2 remake pelin kanssa ja ai että on makia peli. Kohta pitää lähteä kauppaan ja siinä tulee aamukävelyä ihan riittävästi kun matkaa on 9km.
Heräsin lukuisia kertoja, kuten tavallista. Viimeisin kerta 7.30.
Aamulenkin teen lähes joka aamu poikkeuksetta. Nyt lueskelen ja nautin kahvia ensin.
Tavoitteeni kävelyn suhteen on 10000 askelta päivässä. Viime viikon ja samalla koko vuoden ennätys oli yli 19000 askelta vuoden viimeisenä päivänä tuolla kanarialla.
Täällä meillä Suomessa on kyllä niiiiiin masentava lonkero keli lenkkeilyyn.
Vierailija kirjoitti:
Kävin vartin käpöttelyllä koiran kanssa. Oli pimeää. Nyt maistuu kahvi.
Onneksi menen tänään myöhemmin töihin.
Onko vanhakin koira, kun noin lyhyen lenkin kävit?
Kuudelta heräsin ja 40 minuutin lenkillä kävin.
En käy aamukävelyllä. Kävelytin kyllä koiran lyhyesti ja vein lapsen kävellen eskariin.
Heräsin seitsemältä. Yleensä teen koiran kanssa tunnin aamulenkin, mutta nyt ulkona sataa vaakasuoraan ja tuulee niin että pieni koiraparkani uhkaa lähteä hihnan päässä lentoon kuin leija, joten kävelimme vain vartin verran.
Heräsin 7.25 ja olen kävellyt 40min kaatosateesta huolimatta.
Tavoite on kävellä 10 000 askelta/pva ja jos ei aamuisin kävelisi, en tuota saisi täyteen.
Heräsin klo 6.40, ja ja lähdin juoksulenkille noin klo 7.20. Tuli taas juostua 8 km lenkki. Menomatka kovaan vastatuuleen, parissa kohtaa oli käytännössä paikallaan juoksua tuulen vuoksi. Paluumatka taas sujui kuin siivillä kovaan myötätuuleen. Nyt lähden töihin.
En ole vielä, heräsin 8. Mutta suunnitelmassa olisi lähteä lenkille kohta puolii.
Joka aamu aamukävelyä töihin 30 min ja iltakävelen kotiin 30 min.
En, pitää pitää lepoa juoksusta ja kävelystä, mulla on huonot kengät ja oikea jalka on ottanut itseensä. Teil kolmen vartin kotitreenin sen sijaan.
Meidän koirat ei edes suostu lenkille tällä säällä. Nopea käynti pihalla ja takaisin sänkyyn. Katsellaan tuossa 10:n jälkeen uudestaan.
Jep, vein lapsen eskariin kahdeksaksi. Vapaaehtoisesti en kyllä tuonne märkään ja pimeään ankeuteen olisi lähtenyt, oli niin liukastakin että pelotti nastakengilläkin kävellä.
Malesialainen apinakoirani huokailee joten mentävä on.
Iloista päivää❤️
tuli mieleen, kun lähistöllä nuori nainen joutui hyökkäyksen kohteeksi aamukävelyllä olleessaan. poliisin mukaan naisella oli tapana käydä vapaapäivinään kahdeksalta tunnin aamukävelyllä, sama reitti. tuli mieleen, että onkohan kuinka monella tällainen tosi säännöllinen rutiini, että aamukävelyn kellonaika ja reitti on sama? ja vapaapäivänä klo 8.
mukavaa on käydä aamukävelyllä, mutta itse teen iltakävelyjä vapaapäivinäni :)
Kuumetta 38,7. Että en ole käynyt aamukävelyllä.. Ja en juuri nukkunut, nousin hetkeksi sängystä keittämään kuumaa juotavaa joskus puoli kahdeksan aikoihin.
Ei ole tapana käydä aamukävelyllä. Heräsin klo 6, töihin lähdin vartin yli 7.