Lue keskustelun säännöt.
Pystyisikö sinä säästämään 15000e
Elintasopakolainen
05.01.2020 |
..työttömyysturvasta ja perustoimeentulosta yksinhuoltajana n.2ssa vuodesta? Jos pystyisit, miten tekisit sen ja miten sijoittaisit säästösi?
Kommentit (4)
Helppoahan tuo olisi, kun saa tukia pitkälti yli 2000€
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En pystyisi. Minulla kuluu rahaa elämiseen. Suututtaa sellaiset tukien saajat, joilta niistä jää yli.
Ilkeämielisiä kommentteja ja alapeukutusta asialliseen kysymykseen- miksi? Olisiko teidän mielestänne säästämistä parempi vaihtoehto notkua leipäjonoissa kuolemaansa asti sensijaan, että pyrkii helpottamaan tulevaisuuttansa myös lapsen vuoksi? Kateus vie kyllä kalatkin vedestä Suomessa.
Siis jokua säästää yhteiskunnantuista noin paljon? Ihan järjetön yhtälö ( noin 5000€ yllätysten varalta on kaikille tarpeen mutta sen päälle, miksi muiden veronmaksajien pitää maksaa teidän pankille? )