Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Helsingin Kansalaistorille kerääntyi 85 000 juhlijaa – kahakat ja ilotulitteiden väärinkäytöt työllistivät poliisia eri puolilla Suomea

Vierailija
01.01.2020 |

https://yle.fi/uutiset/3-11140742

"– On ollut häiriökäyttäytymistä laidasta laitaan: nujakointia, tappeluita, useita laittomia uhkauksia, rattijuopumuksia tietenkin, kadonneita ja itsetuhoisia henkilöitä, Vänninen luettelee"

Mikä siinä on ettei aikuiset ihmiset osaa siirtyä vuodesta toiseen riehumatta ja sotkematta paikkoja? Onko aivotoiminnassa puutteita?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helsingissä osataan juhlia siivosti

Vierailija
2/3 |
01.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monilla ihmisillä on kehitys- ja käyttäytymishäiriöitä, mutta suurin syy on siinä ettei ihminen sopeudu muuttuviin olosuhteisiin ja osaa käsitellä tunteitaan oikealla tavalla. Se sitten kulminoituu kun otetaan alkoholia ja unohdetaan syödä kunnolla taas kerran ja verensokerit on nollassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Helsingissä osataan juhlia siivosti

Niinkö? Aika monivaimo ottii turpaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kolme