46 prosenttia pk-yrittäjistä, aikoo vähentää jatkossa Postin palveluiden käyttöä. Johtaa välttämättä irtisanomisiin postissa.
Kannattiko lakkoilu pöntöt? Mikä kumma siinä on, että Suomessa duuunari menee heti lakkoon ja samaa omaa oksaansa? Lakkoilu on viimeinen keino ja sitä pitäisi välttää viimeiseen asti. Nyt on lakko aalto ja se tulee tuhoamaan duunareiden työpaikat lopullisesti.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/lakon-jalkipyykki-lahes-puolet-yritt…
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Lakkoilu on aivan hemmetin typerää. Miksi Suomessa duunarit ovat noin tyhmiä?
Näkihän sen niistä lakkoilijoista, että typerää porukkaa olivat.
Posti tarvitsee kipeästi samalla periaatteella toimivan kilpailijan kirjepostille.
Valtiota touhu ei tunnu kiinnostavan.
Luuletko näiden pienasiakkaiden olevan muidenkaan firmojen toivelistalla. Paljon vaivaa ja tuota ei mitään. Kansantalouden kannalta nämä eivät mitää lisää. Myyvät kiinalaista roskaa tuottaen kuluttajille arvonlisää vain hintojen nousuna. Ulkomaille kuluttajatuotteita vievä suomalainen verkkokauppa on taruolento ja pelkkä vitsi.
Parempihan se on irtisanoa, kuin maksaa palkkaa jolla ei elä.
Lakkoilu on aivan hemmetin typerää. Miksi Suomessa duunarit ovat noin tyhmiä?