Ovatko nämä raskausoireita?
Kohonnut ruumiinlämpö
Runsas lisääntynyt valkovuoto
Vatsan turvotus
Todella kipeät rinnat ja arat nännit
Selkäkipu alaselässä
Lisääntynyt näläntunne
Väsymys
Kuukautiset ovat myöhässä 3 päivää mutta eikai oireita voi vielä olla?
Kommentit (7)
Koska olisi luotettavaa testata? Kiertoni on säännöllinen 28 päivää ollut aina.
Vierailija kirjoitti:
Tee testi nyt.
Eikö se kuuluisi tehdä aamuvirtsasta vai voiko sen tehdä myös myöhemminkin?
Osaako joku auttaa? Jos testin käy tänään töiden jälkeen ostamassa niin JOS on raskaana, näkyykö raskaus jo nyt testissä vai täytyykö vielä odotella??
Voi olla että näkyy jo herkällä testillä.
Itselläni tuli plussa jo 4 päivää ennekuin menkkojen piti alkaa. Joillakin taas plussa tulee paljon myöhemmin.
Hormonitasot ei nouse aina kaikilla samassa tahdissa.
Kyllä ne voivat raskaus oireita olla. Itselläni oireina oli mm metallin maku suussa, palelu ja kuukautiskipumaiset tuntemukset vatsalla. Rinnat turposivat kuppikoon verran ja kuukautiset eivät tulleet ajallaan.
Voi olla tai voi olla olematta.. Voivat joko liittyä pian alkaviin kuukautisiin jotka myöhässä jostain muusta syystä, on myös mahdollista että olet raskaana. Kuinka pitkä kiertosi on ja onko se säännöllinen? Jos olet harrastanut suojaamatonta yhdyntää kannattaa tehdä testi.