Mikä on parasta unissasi?
Omissa unissani se, kun lennän tai kiidän jotenkin vauhdilla, ikäänkuin maan pinnalla.
Esim nyt viime yönä kiidin jonkun nuoren pitkätukkaisen miekkosen kanssa junanraiteita seisoen, varmaan nopeammin kuin junat. Homma lähti siitä kun pakenimme meidät nähnyttä rekkamiestä, joka oli (jo edesmennyt) isäni, se lähti ajamaan meitä takaa rautatiesillan, joten pakenimme metsikön kautta radalle. Aloimme seisten kiittämään rataa toisiin kaupunkeihin, ryteikköjenkin läpi. Kädet levällään ja innoissaan toisillemme huudellen menovinkkejä, varoituksia jne. Lopulta olimme kaksi miestä jotka pakenivat poliisia.😂 Jne.jne.
Mutta siis vastaukseksini olisi riittänyt lentäminen(itse siis, ei lentokoneella) ja toi kiitäminen. 😄 🦅
Kommentit (4)
Seksi. Ja siis parasta on että kun viattomasti kertoo puolisolle että näin muuten tällaista ja tällaista unta, niin niistä saa joskus myös inspiraatiota oikeaan elämään.
Lapsena se kun sain koiran, en koskaan oikeasti saanut. Oli ikävä herätä, kun yön oli saanut olla koirakaverin kanssa.
Viime vuosina ei mikään. Ikinä en saa sitä mitä haluaisin. Ikinä en pääse minnekään minne pitäisi vaan vaellan eksyksissä.