Ennusta ensiviikon kohu ja kiinniotettavat vihapuhujat!
Oma ennustus on että sdp.stä ja hyvin korkea-arvoinen, toivottavasti Halonen tai Tuomi-Oja, näiltä jos tulisi muutama, vaikka seksiin liittyvä vihapuhe niin olisi mehukas kohu ensiviikolle kahvipöytiin. Tai jos Ahtisaari ois vihannut vaikka Irlannin vuosinaan.
Viihdetähdistä ennustan Kummelin kiinniottoa ja siinä järjestäytyneen rikollisuuden kovennusperustetta koska ryhmä on koottu vain rikoksen tekoa varten ja rikokset on liittyneet ryhmän toimintaan.
Lihoista kielletään varmaan lammas eikä kanoja vieläkään ja kouluruokailuista ja vanhuksilta kielletään juusto ilmastosyistä. Muita veikkauksia- ensi sunnuntaina voi sitten tarkistaa oikeat rivit.
Kommentit (2)
Alkaa näyttää että Pekka haavisto tulee lentämään vihreistä koska on seksuaalisen rakenteen sortamana suosinut nuorta poikaa nuorien naisten sijaan. Kiinni jäi ns. housut nilkoissa ylioppilaspoju!
Loton voisi Kansanrintama kieltää eriarvoisuutta ja tuloeroja lisäävänä yhteiskunnallisena sortovälineenä.
Lisäksi olisi hyvä tulla sellainen sääntö ettei lasten koulutie saa mennä kirkon ohi ja joulupukkinaamarit on kulttuurista omimista ja tonttufeissausta joka voidaan parin viikon kuluttua katsoa vihapuheeksi.
Mustat ja ruskeat karamellit, lakritsit ja suklaat kielletään rassiisstissinna. Pitsoista kielletään juusto (suomalainen, muualta tuotuja, parempia juustoja saa käyttää mutta on mahdollisuus että niiden käyttö tulee myöhemmin takautuvasti rangaistavaksi suomalaisten yrittäjien osalta).