Jouluksi kylpylään; Viro, Latvia, Liettua. Suosituksia!
Hei,
nyt halutaan jotain muuta kuin kotijoulu. Tiedätkö jonkun ihanan paikan missä hhbä ruoka, rentouttavat siistit kylpylätilat, etsimme pikkuluxusta perheen hemmotteluun.
Olisi kiva ajella vaikka Liettuaan asti 😌
Kertokaa kaikki, ketkä olette käyneet Baltian kylpylöissä, minne kannattaa mennä.
Kiitos!
Kommentit (11)
Hyh, kylpylät on niin ällöttäviä. En ainakaan noissa maissa menisi mihinkään kylpylään.
Olen käynyt Budapestissa, ei nyt lentämällä haluta lähteä vaan autolla.
Bulgariaan ja Berliiniinkin pitää lentää.
Löytyykö kokemuksia Baltiasta?
Av
Pärnussa Hedon Spa oli kiva tai grand rose spa
Katselin joskus noita Jurmalan kylpylöitä ja luin niiden arvosteluja (booking.com).
Ovat kovin sellaisia hoitolaitoksia, kuntoutusta ja vanhaa neuvostotunnelmaa joissakin. Sinne mennään siis tosissaan kuntoutumaan: on terveystarkastuksia ja hoitoja jos jonkinlaista.
Kiinnostavia, mutta ei ehkä kovin jouluista saatika juhlavaa.
Katselisi Pärnusta. Siellä on jouluna kaunista ja tunnelmallista. Samoin Tartto jos autolla sitten liikutte, sinne käymään myös.
Virosta kaverini kehui jotain Viron itärajalla olevaa kylpylää.
Pärnu on kuulemma kaupunkinakin kiva. Sieltä katselisin.
Liettuassa on ihania kylpylöitä n tunnin matkan päässä Vilnasta. Ks vaikka Egles tai Druskininkai. Nämä on siis oikeita kylpylöitä eikä mitään leikkipaikkoja. Mahtavia hoitoja pikkurahalla
Laitetaan tähän villinä korttina sulle vaihtoehdoksi Budapest, jossa on loistavia kylpylävaihtoehtoja.
https://www.budapest.com/recreation_wellness/budapest_thermal_baths.en…