Kehu televisiotasi!
Telkkari on rikki, tv-kanavat pitää hakea joka kerta uudelleen - ja haun joutuu tekemään 10+ kertaa, ennen kuin kanavat palautuvat.
Tv on kohta 10v vanha, mutta aikoinaan ollut yksi Sonyn parhaita malleja. Nykyään siitä katsotaan lähinnä Pikku Kakkosta ja lasten DVD-elokuvia.
En halua satsata tonneja uuteen telkkariin, koska sitä ei avata edes joka päivä. Mutta haluaisin hyvän tv:n. Vinkkejä?
Kommentit (9)
Nykyaikana ainut järkevä on OLED. Tuumat kukkaron mukaan. Philips, LG, Simson. Persaukisille sitten muita sumuruutuja. Minulla on pilihipsis kun tykkään siitä ambilightista.
Meidän telkkari toimii kuin unelma edelleen, vaikka on "jo" 8 vuotta vanha Sharp. Tietenkin nyt kun tähän sitä kehun, se hajoaa (koputan puuta). Tuo maksoi jossain megatarjouksessa silloin 500e.
Vierailija kirjoitti:
Nykyaikana ainut järkevä on OLED. Tuumat kukkaron mukaan. Philips, LG, Simson. Persaukisille sitten muita sumuruutuja. Minulla on pilihipsis kun tykkään siitä ambilightista.
Sinsonilla ei taida olla OLED vaan QLED, Räikeä kyllä mutta musta ei ole mustaa.
Kehuin kovasti mutta töllöni ei edes kiittänyt!
Mulla on kaartuva näyttö, 55" Samsung 4K. Se kaartuvuus on täysin turha ominaisuus, eikä seuraavaan telkkaan sitä enää tule. Mutta itse telkkarista ei mitään pahaa sanottavaa.
Meidän toosa on aivan ihana.