Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko lehtien heittely terveysriski?

Vierailija
05.10.2019 |

Heittelin tänään puistoalueella lehtiä ilmaan, koska lapseni ja koirani tykkäävät siitä. Olimme siis kaikki lehtisateen alla ja maanpinnan välittömässä läheisyydessä. Eräs vanhempi rouva kulki ohitsemme ja tuhahti, että ”on siinä taas yksi vastuuton äiti”. Leikkimme ei ollut fyysisesti mitenkään vaarallista, joten en keksi, mitä hän tarkoitti. Voiko tuosta touhusta saada jonkin taudin? Tarkoittiko hän sitä? Olen luullut, että esim. myyräkuume tarttuu metsämyyristä, jotka eivät (kait?) elä puistoalueilla.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Musta lehtien heittelyssä ei ole mitään pahaa, vastuutonta tai terveydelle haitallista, itsekin pentuna harrastin sitä mummon kanssa maalla. Ainut mikä tulee mieleen on, että mummo ajatteli mahdollisia koirankakkoja tai huumeneuloja mitä kaupungin puistoissa voi lehtien alla olla. Tai sit oli vaan tiukkapipo.

Vierailija
2/2 |
05.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai ajatteli että sotkette sen sijaan että haravoisitte. Eikä tykännyt että teillä oli hauskaa. Kateus. Omiin lapsiin huonot välit , ei tapaa enää?

Ei oo saanut lapsia/lapsenlapsia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla