Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miten syöt? Painon pudotus

Vierailija
03.10.2019 |

1. Syötkö 4-5krt päivässä vai kerran vai pari?
2. Paljonko kaloreita päivässä?
3. Onko tämä sulle uusi elämäntapa vai vaan vaihe, kunnes olet saavuttanut tavoitteesi?
4. Harrastatko liikuntaa?
5. Oletko laihtunut, paljonko ja missä ajassa?
Kiitos! 😊

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

72 tunnin välein noin 1000kcal.

Vierailija
2/5 |
03.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syön kolme kertaa päivässä enkä laske kaloreita. Tämä on loppuelämän juttu, ei pelkkä vaihe. Harrastan liikuntaa. Olen laihtunut, kiloja en tiedä, mutta mitat ovat pienentyneet. Ajalla ei ole merkitystä minulle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä laihdun parhaiten syömällä pari kertaa päivässä mitä huvittaa. Yritän kuitenkin syödä aina 50% ruuasta hedelmiä, vihanneksia ja marjoja.

En pidä pähkinöistä tai rahoista yms laihdutus välipaloista, joten sortuisin syömään keksejä ja suklaata. Nyt kun ruoka-ajat on vähentyneet, paino on laskenut tavoitteeseeni.

Vierailija
4/5 |
03.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

BMI19 vastaa:

Aamulla kahvi ja voikkari

Lounaalla keitto, hedelmä ja leipä

Iltapäivällä voikkari

Iltapalana hedelmä ja/tai voikkari.

Kahvia niin pirusti pitkin päivää 8)

Liikun työ- ja kauppamatkat pyörällä. Viikkoon tulee poljettua noin 100km

Vierailija
5/5 |
03.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syön 2krt päivässä. Lasken kyllä kalorit, ovat siinä 1800-2000kcal/pv. Syön yhden ison aterian ja sitten illalla esim. kookossoijajugurttia ja päälle mustikoita ja viipaloitu bansku. Mulla tekee iltaisin mieli joskus makeaa niin tämähän toimii siihen. Joskus saattaa olla iltapalana vaikka mokkapala, mutta erittäin harvoin.

Syön joka pv hyvän salaatin myös.

Niin olen aina syönyt vaan 2krt päivässä, mutta 20+ vuotiaana aloin lihomaan. Mutta nyt olen laskenut kalorit ja tällä on nyt tippunut jo 30kg, 8kk mennyt.

Liikun toki päivittäin, vähintään se tunnin kävelylenkki päivässä, yleensä aamulla ellei huono sää. Ja niin reipasta kävelyä, että hengästyy ja tulee hiki. Sitten päivän mittaan pieniä juoksupyrähdyksiä pari. Tyyliin 10-15min juoksua.