Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksiköhän neuvoja irtisanoutuvalle ketju on poistettu?

Vierailija
18.09.2019 |

Olisin kysynyt neuvoja, en edes ehtinyt nähdä kuin yhden kommentin, jossa ei vastattu kysymyksiini. Ei viestissäni ollut mitään asiatonta.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aloita uusi.

Vierailija
2/4 |
18.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänääkin palstalla roikkuu joku hiekkapil**lu, joka poistattaa, mitä mieleensä juolahtaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
18.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

niinpä se toimii. nimittäin tasa arvoinen keskustelu. yhdessä työpaikassa oli k*päinen johtaja. 6 paikkaa auki netissä, poistettiin kun näytti pahalta. kaikki oli varmaan irtisanoutuneiden vika. johtajan vuositulot 1.7 Mio EUR ja puolisolla enemmän.

kohtahan tämäkin poistetaan....

Vierailija
4/4 |
18.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Aloita uusi.

Laitan tähän ne kysymykset.

Miten pankki suhtautuu lyhennysvapaisiin työttömän kohdalla? Ei ole muita velkoja kuin asuntovelkaa reilut kymppitonni, jota maksettu aina säntillisesti ja maksuhäiriöitä ei ole.

Voiko työkkäri pakottaa töihin, vaikka ei ole toimivaa autoa? Joutuuko karenssiin? Omalla paikkakunnalla ei ole töitä tai voi olla jotain sellaisia, joihin ei ole pätevyyttä, metalliala tai joku vastaava. 

En ole ollut koskaan työttömänä, joten en tiedä noista. Ajattelin melkein viisikymppisenä vähän levätä, kun aktiivimalli poistetaan ja pienituloisten verotusta kevennetään ja etuisuuksia lisätään. Itselläni keskituloisella verotus nousee ja bensavero nousee, auto on ikivanha romu ja työmatka yli tunnin suuntaansa. Joukkoliikennettä ei ole. Ap