Trumpin typeryydellä ei ole mitään rajaa. Energiasäästölamput on nyt pahasta, koska ne saavat hänet näyttämään oranssilta!
"Presidentti Trump arvosteli energiansäästölamppuja ja sanoi näyttävänsä niiden takia oranssilta
Presidentin mukaan tavalliset sähkölamput ovat energiansäästölamppuja kaikin puolin parempia."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006238626.html
Ilmeisesti USA on muutaman vuosikymmenen jäljessä tekniikan kehityksestä, koska ne oranssit natriumlamput, joilla mm. teitä on valaistu, eivät ole enää mitään energiasäästölamppuja. Nykyisin käytetään LED-lamppuja, joiden värin saa ihan puhtaan valkoiseksi.
Kommentit (5)
Siinä on debiili äänestetty presidentiksi. Ja äänestävät varmaankin vielä toiselle kaudelle. Kansa saa itsensä kaltaisen presidentin.
Rehellisyyden nimissä monille miehille on esitetty vaikeampi kysymys. Saako tämä vaate näyttämään minut lihavalta? Miten siihen vastaat? Rehellisyys loukkaisi ja pipariakin haluaisi saada. Valaistusta en ole sentään kuullut naisten syyttävän siitä miltä näyttävät.
Ihan Prisman hyllyltä löytyy monensävyisiä energiansäästölamppuja. On sinertävämpää ja punertavampaa ja puhdasta valkoista. Tervetuloa ostoksille Trump!
Kun Trumpin näkee TV:stä, en ole koskaan ihan varma siitä, onko kyseessä aito vai onko kyseessä parodia.
Trump lohkaissut vitsin mutta sitä hs:n syvän vihan jäytämä zuwaggitoimittaja ei käsittänyt.