Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

tyhmä kysymys

29.05.2006 |

mutta kun en ole varma!!?? siis tuttuipullon tuttiosasta, niistä kirkkaista silikonituttiosista, kun siinä on se pieni nuoli, niin tuleeko se mitenpäin vauvan suuhun että vauva saa oikein maidon. niin että se nuoli on kohti minua ylös vai sinne vauvan suuhun päin, että en tavallaan itse nää nuolta..?? onko sillä ees väliä.? kai sillä joku merkitys sillä nuolella on? nyt vasta aloin miettiin asiaa..poika 5 vko..=D.



peetu ja onni

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin me on aina annettu.



Heather ja neiti-nessukka 9kk

Vierailija
2/3 |
29.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta voi myös syöttää nuoli alaspäin. Reikähän on sillä puolella missä nuolikin on joten jos nuoli on ylöspäin tulee maitoa, velliä tms. nopeammin ja kun taas alaspäin niin hitaammin!



r-p ja tytöt 5,5kk

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen saanut neuvon, että syötetään yleensä niin, että tuttiosan reikä on vauvan kitalakea vasten. Tietenkin kokeilemalla kummin päin haluaa syöttää..