Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ärsyttää, että aina kun ihastun johonkin tapailemaani mieheen

Vierailija
09.08.2019 |

Miehellä tuntuu nousevan pissa päähän, koska kohtelen tosi kivasti ihmistä josta pidän (tämä on minusta sanottu). Mies siis alkaakin kylmäksi ja etäiseksi, muttei pistä välejä poikki. Minä alan lopulta saada tarpeekseni ja päätän jatkaa etsintöjäni, koska haluan oikeasti löytää kumppanin. Sitten kun aloitankin itse hiljaiselon ja alan päästä ns. yli miehestä, mies ottaakin yhteyttä ja kyselee miksi minusta ei ole kuulunut, jolloin kerron että olen alkanut tapailla jotakuta miestä ja mies tulee yllättäen mustasukkaiseksi ja alkaa piirittää ja selittelee aiempaa käytöstään.

Arrrgh! Miksi miehet toimivat niin usein tällä tavalla?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perus pelimies oppeja nro 24:

Kun dissaat jotakuta, alkaa huomion ja menetetyn omanarvon hakeminen takaisin. Välttele kohteliaasti jotakuta joka olettaa sinun olevan lämpimissä väleissä, niin tämä kiinnostuu tilanteesta ja huomiostasi enemmän. Haluaa tietää mitä itsessä on vikana jne.

Vierailija
2/2 |
09.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huono tuuri, jatka vain omana itsenäsi, kyllä se oikea löytyy. Älä ole teennäisen kiva kuitenkaan, miehissä se herättää epäilyjä. Ihan täysin oma itsesi avoimesti, kiva saat tietty olla jos siltä tuntuu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla