Millainen ihminen jonottaa keikalle jo aamukasilta, joutuen istumaan asfaltilla yli 12 tuntia nälissään ennen kuin edes keikka alkaa?
Kysynpähän vaan!
Siinä nälissään asfaltilla 12h ja sitten pääset vasta keikalle. Oletpa sitten vielä jo erittäin väsynyt ennen kuin keikka edes alkaa, vieläpä erittäin nälissään kun eihän siitä voi poistua syömään kun on saanut ensimmäisen paikan.
Mitä järkeä?
En lähtisi massakeikoille edes vaikka minulle maksettaisiin 500e. Se että vielä jonottaisin 12h asfaltilla on täten jotain aivan outoa.
Millainen ihminen tekee tällaista?
Kommentit (6)
Tuo näläntunteen voimakkus 12h ikkunassa on vielä melko yksilöllistä.
Siis jonottaako ne lavan edessä, vai jossain porteilla, mistä ei kuitenkaan välttämättä ehdi eturiviin porttien auetessa vai mitä ihmettä?
Niillä kyllä näkyy olevan eväitä mukana. Ja kun kaverin kanssa jonottaa, voi toinen poistua välillä kauppaan ja vessaan. En minäkään nyt enää lähtisi mistään hinnasta mutta nuorempana jonotin mm. Metallican keikalle 7h. Pääsee lavan eteen kun portit aukeaa ja juostaan lujaa :).
Kyllähän nämä ihmiset tarvitsisivat enemmän Jeesusta kuin sitä saatanaa.
No kyllähän eväät voi mukana olla. Enemmän ihmettelen kyllä ilmaisen ämpärin jonottajia kuin keikalle jonottajia.