Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
VAKAVA SAIRAUS PUOLISOLLA - Huomenta Suomesta tutun Timo Laukan puoliso nyt rehellisessä ja rohkaisevassa haastattelussa radiossa ja
25.07.2019 |
netissä; toimittaja ja kirjailija Kristiina Hanhirova kertoo, Ariel Neulaniemi haastattelee (lähetys klo 14 asti) suorana tästä https://www.radiodei.fi/kuuntele/radio-dei/
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kaikki ei jaksa taistella edes puolta vuotta
Ei ole kyse taistelutahdosta. Miksi syövässä viljellään sotatermistöä? Itse sairastuin syöpään vuonna 2001 tai se löytyi silloin. Sairastunut olin tietämättäni jo kauan aikaisemmin. Koko tämän pian 20 vuotta olen tuota kieltä ihmetellyt. Kirjoitetaanko esim. diabeteksesta, sydänsairauksista näin?Hän hävisi taistelun sydänsairautta vastaan? Vai kuinka? Kuvitellaaanko oikeasti, että sairaudesta paraneminen on tahdon asia?
Alue: Aihe vapaa
Maikkarin pitkäaikainen ruutukasvo Timo Laukka on jaksanut taistella syöpänsä kanssa yli kymmenen vuotta! Onpa elämänmakuinen haastattelu aiheesta huolimatta; rukouksia Timon ja puolisonsa puolesta :)