Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Erottu mutta samassa kämpässä?

Vierailija
19.07.2019 |

Miten tätä kestäisi? Erottu juuri, mies etsii uutta asuntoa. Takana paljon - PALJON - riitelyä. Minä en siedä nähtä miestä silmissäni, mies vuoroin haukkuu ja vuoroin pyytää takaisin. Kälättää liikaa - milloin arkisia asioita, milloin haukkuu, milloin uhkailee - minä haluaisin vain olla rauhassa. Kaikki keskusteluyritykset, arkisetkin, päättyvät riitaan.

Miksi olen niin hirvittävän vihainen? Rauhoitun, kunhan minun ei tarvitse nähdä miestä silmissäni. Menee melkein hyvin. Valitettavasti asunto on minun, samoin huonekalut ym, joita en uskalla jättää miehen huomaan.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
19.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanot sille että pakkaa tarvitsemansa tavarat ja painuu muualle asuntoa etsimään. Hyvin voi majailla kaverilla/sisaruksella/vanhemmilla/hotellissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme yksi