Naiset; onko nyrkkitappeluun äityvä mies teidän silmissänne kiinnostava ja haluttava?
Siinä kuitenkin urokset mittelevät voimiaan alkukantaisella tavalla.
Kommentit (109)
Ei todellakaan, hyi olkoon. Mutta mun äidin mieleen olisi, hän aina ihannoi tuttavapiirin nyrkkisankaria.
Ei, vaan vakivaltainen ja arvaamaton juntti, joka ei osaa verbalisoida negatiivisia tunteitaan.
Ei jatkoon.
On todella vastenmielinen. En olisi missään tekemisissä, edes kaverina. Noloa, todella noloa.
Ap on kilttim. mies, joka kirjoittaa itse "on"-vastaukset omaan ketjuunsa. Päivän melkein ensimmäinen aloitus tästä jännisaiheesta Vol. 465588.
On jos mies joutuu nyrkkitappeluun siksi, että väkivaltainen hullu murtautuu asuntoomme ja mies suojelee sankarillisesti perhettään.
Nyrkkien heiluttelu muissa tilanteissa on turhaa ja iljettävää. Mies joka tappelee huvikseen tai siksi ettei pysty hillitsemään itseään, vaikuttaa keskivertoa typerämmältä ja parisuhdekelvottomalta. Vahva ei kiitos nakkikiskasotureille.
Ei oo onneksi moisia tarvinnut tapailla, äärimmäisen noloa aikuiselta ihmiseltä.
Ei, ainoastaan tilanteessa jossa puolustaa perhettään.
Sellainen kuumakalle, jolla on nyrkit pystyssä koko ajan, ei kiinnosta. Nolo itseasiassa.
Täysin idiootti juntti ja jonkinsorttinen öykkäri sellainen mies on. En koskisi pitkällä tikullakaan sellaiseen äijään, eikä kaveripiiriinkään kuulu sellaisia.
No todellakin on, jos hän myös voittaa joka kerta, on myös komea ja isokaluinen. Aah!
N30
Ei ole. Pätkääkään. Mutta ei ole myöskään sellainen mies, joka vaaratilanteessa pelastaa ensin itsensä pötkimällä pakoon.
"Nyrkkitappeluun äityvä", voiko noin kuvailla muuta kuin jotain sketsihahmoa?
Vierailija kirjoitti:
On jos mies joutuu nyrkkitappeluun siksi, että väkivaltainen hullu murtautuu asuntoomme ja mies suojelee sankarillisesti perhettään.
Itse en ainakaan vaarantaisi terveyttäni vaimoni vuoksi. Jos olisi lapsia, niin ehkä silloin niiden, mutta en koskaan naisen vuoksi.
Minkä ikäinen olet, ap? 17? Mitä jos kysyisit ensimmäiseksi äidiltäsi,
Vierailija kirjoitti:
Ei ole. Pätkääkään. Mutta ei ole myöskään sellainen mies, joka vaaratilanteessa pelastaa ensin itsensä pötkimällä pakoon.
Jokainen vastaa omasta turvallisuudestaan. Ei miehen velvollisuus ole toimia ilmaisena turvamiehenä.
Joskus voi olla tarpeen lyödä nyrkilläkin. Tosin hyvin hyvin harvoin eikä koskaan omasta aloitteesta.
Esim. ex-mieheni oli hyvin aggressiivinen verbaalisesti ja osasi olla todella pelottava, mutta ei ikinä lyönyt minua tai lapsia. Eikä sen kyllä tarvinnut lyödä miehiäkään, mutta olisi varmasti lyönyt jos tarvetta olisi ilmennyt. Aggressiivisuuttakin on niin monenlaista, ei kaikki ole mitään nyrkeillä huitomista. Pahinta on juuri sellainen hyvin peitelty aggressiivisuus ja viha.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole. Pätkääkään. Mutta ei ole myöskään sellainen mies, joka vaaratilanteessa pelastaa ensin itsensä pötkimällä pakoon.
Pötkisin pakoon ja vetoaisin päänsärkyyn.
Yleensä näillä nyrkkisankareilla on aina naisia riittänyt. Olkoonkin wt-tyylisiä mutta naista saa nujakoimalla.
Ei.
"äityminen" eli provosoituminen pitää kitkeä pois ensin.
Ei vähääkään. En koske pitkällä tikullakaan.